21 gru 2016 10:03:36

Witamin łyk

21.grudnia …środek tygodnia  - w dzisiejszy środowy dzień, w kalendarzu znajdziesz:

  • herbatę egzotyczną,
  • lub kawę śmietankową.

Herbata egzotyczna o słodkim owocowym smaku. Nie tylko wspaniale smakuje i pachnie, ale zachwyca również swoją wielobarwnością suszu.

Skład:  herbata zielona,  herbata PaiMuTan,  kwiat malwy, truskawki, maliny,  kwiat róży, ananas,  mango, papaja, aromat.

Herbatę egzotyczną proponujemy dzisiaj w zupełnie innejodsłonie. A mianowicie jako składnik koktajlu/smoothie. Jak zrobić napój ze zdjęcia? Parzymy herbatę w większym naczyniu (ok. 0,5 litra wody). Pamiętaj aby herbaty nie zalewać wrzątkiem, ponieważ jest to zielona herbata. Susz parzymy aż do wystudzenia naparu, tak aby nabrała bardzo intensywnego smaku. Herbatę przelewamy  do naczynia, w którym zmiksujemy/zblendujemy wszystkie  składniki: tj. pomarańczę, grejpfruta, dojrzałego banana i herbatę.  Jeśli wolimy bardziej mroźny koktajl – parzymy herbatę w mniejszej ilości wody, a do składników dokładamy kostki lodów. I tym sposobem otrzymujemy pyszny, zdrowy napój ze sporą dawką witamin, która z pewnością przyda się w świątecznej gonitwie:) W sam raz na drugie śniadanie:)

Kawa śmietankowa. A na popołudniowe przebudzenie proponujemy dziś kawę śmietankową. U nas będzie dziś  serwowana z rurkami z kremem. A u Ciebie?

 

Twój komentarz* wymagane pola

Zapisz się do newslettera
Odbierz 10% rabatu