9 mar 2020 10:32:18

DZIĘKOWAĆ, GRATULOWAĆ, ŻYCZYĆ POWODZENIA – JAK TO ROBIĆ?

Dziękuję, gratuluję, powodzenia - to słowa, które mogą sprawić komuś dużo radości. To słowa dzięki którym pokazujemy, że pamiętamy o bliskich i myślimy o nich. To słowa, dzięki którym wyrażamy radość  z pomyślności  innych. To słowa, dzięki którym potrafimy okazać nierzadko bezcenne wsparcie. To słowa, dzięki którymi możemy wyrazić swoją wdzięczność. I z pewnością są to słowa, które powinny być  zdecydowanie częściej używane.

 

WARTO DZIĘKOWAĆ

Według nas słowo DZIĘKUJĘ to jedno z najważniejszych, jak nie najważniejsze słowo. Warto dziękować, ponieważ według opinii psychologów każdy z nas lubi być doceniany, lubimy słyszeć to słowo. Bycie wdzięcznym, w pewnym sensie może okazać się receptą na dobre życie. Osoby taktowne, używające odpowiedniego doboru słów mają po prostu w życiu “lepiej”. Takiej osobie, która widzi naszą wdzięczność dużo chętniej się pomaga, prawda? Czy chciałbyś pomóc kolejny raz komuś, kto nie powiedział nawet słowa „dziękuję” za poprzednią pomoc? Pewnie niezbyt chętnie.. Szukałbyś  wymówki, aby tylko tego nie zrobić? Pewnie tak! Dlatego bądźmy wdzięczny, bo okazywanie tego uczucia dobrze wpływa na osoby nas otaczające, a także na nas samych.

ŻYCZĘ POWODZENIA..?

Kolejne ważne słowo to POWODZENIA. Siostra ma decydującą rozmowę kwalifikacyjną? Koleżanka ważny egzamin na studiach? Żona przeżywa swój pierwszy dzień w pracy? Uśmiech wywołany takim słowem, w najbardziej stresującej sytuacji, może być bezcenny. Według definicji, wsparcie społeczne, jest rozumiane jako ważny czynnik, który wpływa na funkcjonowanie człowieka. Oddziaływanie wsparcia zmienia stosunek do problemu, sytuacji, a więc ma pozytywny wpływ na zdrowie.

ŚWIETNIE, GRATULUJĘ!

GRATULUJĘ to również ważny zwrot. Przyjaciółka dostała awans, na który ciężko pracowała? Kolega wreszcie odważył się oświadczyć po 5 latach związku? Siostra poinformowała, że jest w ciąży? To tylko kilka sytuacji, w których bliska osoba liczy na Twoją radość i chce cieszyć się wspólnie z dobrej nowiny, czy nowej sytuacji w życiu. Z pewnością warto weselić się czyimś szczęściem, a dobro z pewnością kiedyś do nas wróci!

CZASEM NIE JEST TAK PROSTO, WIĘC…

Nie wszystkim mówi się prosto o swoich uczuciach. Czasami ciężko wyrazić swoje emocje samymi słowami. Miły podarunek z pewnością ucieszyłby serce każdego. Z myślą o wyjątkowych sytuacjach przygotowaliśmy trzy zestawy z herbatą: DZIĘKUJĘ [KLIK], GRATULUJĘ [KLIK] i POWODZENIA [KLIK]. Wyraź swoje uczucia razem z upominkiem zawierającym najlepsze sypane herbaty, i pamiętaj – drobny gest, znaczy wiele!

napisała Kamila

Twój komentarz* wymagane pola

19 mar 2020 17:41:46

Barbara

Jeszcze wielu z nas musi nauczyć się tych podstawowych zwrotow, milo ze wspominacie o tym jakie to ważne.

1 wpisy

na stronę
Ustaw kierunek rosnący
Zapisz się do newslettera
Odbierz 10% rabatu