18 lut 2019 10:21:14

8 marca DZIEŃ KOBIET – całkiem ważna sprawa!

Gdyby padło pytanie z czym kojarzy się 8 marca i Dzień Kobiet - chyba wszyscy wiemy jaka padłaby odpowiedź – PRL, rajstopy i goździki. Chyba nawet młodsze pokolenia znają ten temat, choć z tym okresem nie mają zbyt wiele wspólnego.

Co tak naprawdę symbolizuje ta data? Jak się okazuje całkiem sporo niebagatelnych kwestii – walkę o wyborcze prawa kobiet, lepsze warunki pracy i równe traktowanie, Data ta upamiętnia kilka ważnych wydarzeń, jak strajki kobiet w nowojorskich fabrykach, od których wszystko się zaczęło, protesty sufrażystek, i w końcu wiele organizacji i osobowości kobiecych, które przyczyniły się do zmiany postrzegania i  traktowania kobiet na całym świecie. 

Dzisiaj to międzynarodowe święto traktujemy dość swobodnie – Panowie wręczają znajomym kobietom drobne upominki i kwiaty, a na ten właśnie miły gest z ich strony czeka chyba większość z Pań. 

Święto to obchodzone niemal na całym świecie w różnych krajach różne przybiera formy. W Rumunii pokrywa się z dniem Matki. W Armenii spotykamy się ze świętem Piękna i Macierzyństwa oraz miesiącem kobiet. We Włoszech kobiety obdarowywane są gałązkami akacji srebrzystej, podobnie jak w Rosji gdzie dodatkowym, nieodłącznym elementem jest tabliczka dobrej czekolady.

 A w Polsce?  Cóż.. goździki zostały wyparte przez tulipany.. no i w końcu czas na nieco ciekawsze prezenty (klik)

U nas - drobnych, kobiecych niespodzianek  znajdziecie całkiem sporo. Sprawią one nieco przyjemności zarówno Wam jak i waszym bliskim. Dolce Vita w filiżance, pełny dzbanek Źródła młodości czy aromatyczne Truskawki w szampanie – to tylko niektóre z propozycji które znajdziecie w wyjątkowych, kobiecych zestawach przygotowanych specjalnie na tę okazję.

napisała Monika

Twój komentarz* wymagane pola

Zapisz się do newslettera
Odbierz 10% rabatu