21 lut 2020 11:50:44

8 marca, czyli..? Dzień Kobiet!

8 marca, czyli..? Dzień Kobiet!

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet – dzień bardzo ważny dla każdej z Pań. Święto płci pięknej obchodzone jest praktycznie na wszystkich kontynentach świata. Opowiemy, czym kobiety najczęściej są obdarowywane w tym dniu. Jesteście ciekawi? Zapraszamy do lektury! I przeczytajcie koniecznie do końca, znajdziecie tam propozycje na ciekawe prezenty, inne niż kwiaty, czekoladki czy biżuteria.

DZIEŃ KOBIET W POLSCE

Temat większości z nas bardzo dobrze znany. Dzień kobiet w Polsce jest obchodzony i świętowany, jednak nie jest dniem wolnym od pracy (a szkoda drogie Panie, prawda?). Wpisało się już w tradycję, że tego dnia każda kobieta otrzymuje drobny upominek jakim są czekoladki, bukiety kwiatów, czy pojedyncze kwiaty. A jeszcze jakiś czas temu były to goździki, rajstopy czy wuzetka….czy któraś z Pań to pamięta? Dzień Kobiet to święto, kiedy mężczyźni mają okazję podziękować kobietom ważnym w swoim życiu za to, że po prostu są. Takich Pań jest kilka – mama, babcia, żona, dziewczyna, córka, przyjaciółka. Jedno jest pewne -  bez względu na funkcję jaką pełnią są jedyne w swoim rodzaju.

DZIEŃ KOBIET W ROSJI

W tym kraju święto kobiet również jest obchodzone, i można by powiedzieć, że nawet bardziej hucznie niż w Polsce! Bardzo powszechne, jako drobny upominek, są gałązki akacji srebrzystej oraz tulipany. Dodatkowo 8 marca to dzień wolny od pracy!

DZIEŃ KOBIET WE WŁOSZECH

We Włoszech, 8 marca włoskie uliczki wypełniają się żółtymi bukietami kwiatów, są to gałązki akacji srebrzystej tzw. mimozy. Symbolizują one kobiecą niewinność, ze względu na swoją delikatność. Bukiecik z kwitnących gałązek mimozy, to jeden z popularniejszych prezentów jaki dostają Włoszki w tym dniu. Kobiety we Włoszech są wręcz uwielbiane przez mężczyzn, ale tego dnia mogą się poczuć jeszcze bardziej wyjątkowo!

DZIEŃ KOBIET W WIELKIEJ BRYTANII

Mimo tego, że oficjalna data tego święta to 8 marca, to Dzień Kobiet obchodzony jest tam 10 marca. Jednak obdarowywanie kobiet prezentami nie jest tam wysuwane na pierwszy plan. Brytyjczycy organizują wydarzenia kulturalne np. wystawy, występy, wykłady czy pokazy filmowe. Poruszają tematykę kobiet i starają się rozwiązać problemy współczesne kobiet, jak niskie zarobki czy przemoc. Ten dzień poświęca się również kobietom zasłużonym, znanym z wielu dokonań.

DZIEŃ KOBIET W CHINACH

Kobiety w Chinach mogą liczyć na połowę dnia wolnego w pracy z okazji swojego święta. Ponadto mogą spodziewać się słodkich upominków i kwiatów. Dodatkowo, głównie w sklepach z kosmetykami i ubraniami, ustalone zostają zniżki na wiele produktów. Czyż to nie bardzo dobry pomysł? My jesteśmy za!

PREZENTOWE MARCOWE SZALEŃSTWO

Mimo, że dzielą kilometry to zwyczaj obchodzenia Dnia Kobiet pozostał. A może w tym roku warto wyjść z ram tradycji i zaskoczyć swoją ukochaną oryginalnym pomysłem? Jedno jest pewne, oprócz wyjątkowości - będzie bardzo smacznie! Nasza marka Cup&You przygotowała propozycję upominków dla Pań pijących kawę oraz herbatę (…czy znacie jakąś kobietę, która nie pije kawy lub herbaty?;) ). Te zestawy idealnie nadają się jako samodzielny prezent, ale także jako dodatek do głównego prezentu. Taki aromatyczny bonus z pewnością zaskoczy wybrankę serca, czy inne ważne kobiety w życiu mężczyzny. Niech 8 marca okaże się jedyny w swoim rodzaju!

Zajrzycie na nasze strony i sprawdźcie co przygotowaliśmy z okazji Dnia Kobiet (KLIK). Jak co roku zachęcamy również Panie do wzajemnego obdarowywania, miłego słowa i wspólnego świętowania!

napisała Kamila

Twój komentarz* wymagane pola

28 lut 2020 07:21:29

ania

Świetne pomysły na prezenty, uwielbiam zarówno kawę jak i herbatę.. :-)

27 lut 2020 07:20:56

Justyna

Bardzo fajne pomysły na prezenty macie ;)

27 lut 2020 07:20:13

Anna

No szkoda, szkoda że to nie jest dzień wolny od pracy.. :)

3 wpisy

na stronę
Ustaw kierunek rosnący
Zapisz się do newslettera
Odbierz 10% rabatu