14 cze 2022 08:45:58

Herbaciany poradnik na Dzień Ojca

Każdy Tata jest w naszych oczach super bohaterem w pelerynie, który zaradzi każdemu problemowi i naprawi każdą zniszczoną rzecz. Musimy jednak pamiętać, że tak jak my, ma on swoje gorsze dni i bywa zmęczony natłokiem obowiązków i odpowiedzialnością za swoją rodzinę. O sobie myśli w ostatniej kolejności, a o swoim zdrowiu i samopoczuciu najczęściej zapomina lub macha na nie ręką. Zbliżający się Dzień Ojca to świetna okazja, by podsunąć mu wyjątkowy prezent, który niepostrzeżenie zadba o dobre samopoczucie, zniweluje niektóre bolączki i przy okazji pomoże się odprężyć po wymagającym dniu. To wszystko skrywają herbaciane liście. Jak wybrać odpowiednią herbatę dla Taty? Już radzimy!

Jaki Tata, taka herbata

Rozróżniamy nieskończenie wiele rodzajów Tatusiów. Tych wysportowanych i z brzuszkiem. Tych brodatych i z gładkim licem. Tych z bujną czupryną i… trochę mniej bujną. Są Tatusiowie dojrzali w swojej roli, a także Ci, którzy dopiero stają u początku drogi, jaką jest ojcostwo. I o ile stopień zarostu na twarzy nie ma znaczenia przy doborze odpowiedniej herbacianej mieszanki, o tyle wiek i wykonywane obowiązki już mają. Dowiedz się, które herbaty sprawdzą się dla Twojego Taty.

Herbata do zadań specjalnych - prezent dla przyszłego Taty

Przyszli Ojcowie z reguły są bardzo ambitni i świadomi obowiązków czekających na nich przy powitaniu na świecie swojego potomka. Dają z siebie wszystko i pracują ponad siły, by zapewnić im jak najlepszy byt. Piąty kubek kawy nie jest w takiej sytuacji wskazany. Naszym sposobem na konkretną dawkę zdrowej energii jest yerba mate (klik). Zawarta w niej mateina, w porównaniu do kofeiny, nie uzależnia i nie obciąża serca. Oprócz tego maksimum koncentracji gwarantowane!

Obok yerby, młodym Tatusiom polecamy podarować dobrej jakości zieloną herbatę (klik). Zawarte w jej liściach drogocenne flawonoidy uchronią organizm przed chorobami układu krążenia i szczególnie niebezpiecznym dla Panów rakiem prostaty, a także obniżą poziom złego cholesterolu.

Herbaciane mieszanki na prezent dla dojrzałego Taty

Kolejny etap wtajemniczenia to dojrzały Tata, które wie już doskonale czym pachnie młodzieńczy bunt, jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę do studenckiego mieszkania i jak racjonalnie przydzielać kieszonkowe mimo błagalnego wzroku Kota w butach swoich potomków. Ojcowie na tym etapie nadal potrzebują sporo energii i jednocześnie stoickiego spokoju przy kolejnej prośbie o ściszenie muzyki. Jako prezent dla Taty sprawdzi się tu idealnie biała herbata (klik). Spora dawka przeciwutleniaczy zawartych w jej liściach, skutecznie spowolni procesy starzenia. Oprócz tego obniży ciśnienie krwi i wspomoże układ krwionośny. Dzięki temu mniejsza szansa, że Tata przedwcześnie osiwieje wysłuchując historii o Twoim kolejnym wybryku (z przymrużeniem oka oczywiście).

Kolejnym rodzajem herbaty, do której warto przekonać swojego Tatę jest pu-erh (klik). Wspomaga odporność, obniża poziom złego cholesterolu, świetnie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej i oczyszcza organizm z toksyn.

Herbata z domieszką świętego spokoju   

Na tym etapie nasi Tatusiowie powinni już dumnie przyglądać się życiowym poczynaniom swoich dzieci, a może i nawet cieszyć się wnukami. Jaką herbatę wybrać dla starszego Taty? A no taką, która nie tylko zachowa sprawność ciała i jasność umysłu, ale także pozwoli się w pełni odprężyć na co dzień. Najlepszym wyborem będą tu niepobudzające ziołowe (klik) i owocowe mieszanki (klik), pełne cennych na tym etapie witamin i mikroelementów. Dodatek melisy i mięty skutecznie pomoże zrelaksować ciało i umysł, a pozostałe składniki załagodzą dolegliwości, typowe dla starszego wieku. Świetnym wyborem będą także mieszanki rooibos (klik), które dopiero zyskują na popularności wśród osób starszych. Wspomagają dobry sen, odprężają, łagodzą bóle głowy i uspokajają układ nerwowy.

Sam widzisz, że wybór jest ogromny. Zależnie od tego na jakim etapie życiowego zaawansowania jest Twój Tata, wybierz herbaciany prezent na Dzień Ojca specjalnie dla niego. Jeśli ciężko Ci zdecydować, które mieszanki przypadną do gustu Twojemu Tacie, postaw na zestaw z całą gamą saszetek różnego rodzaju (klik). Wśród nich z pewnością wyłonią się jego ulubieńcy.   

napisała Monika

Twój komentarz* wymagane pola

Zapisz się do newslettera
Odbierz 5% rabatu