7 lut 2020 11:20:33

CZYM TAK NAPRAWDĘ JEST MIŁOŚĆ?

CZYM TAK NAPRAWDĘ JEST MIŁOŚĆ?

Z okazji zbliżających się Walentynek zastanowimy się czym tak naprawdę jest miłość. Słowo to pojawia się w każdym regionie świata, ale przez każdego z nas jest inaczej odbierane. Może przez to, że tak naprawdę mamy kilka rodzajów miłości: między dwojgiem ludzi, rodzica do dziecka czy miłość do zwierzęcia. Mimo tego, że odmian miłości jest kilka, nie różnią się emocje związane z tym uczuciem. Zarówno kochający jak i kochany człowiek staje się szczęśliwszy, a jego życie nabiera sensu. Według definicji to „silna więź, jaka łączy ludzi sobie bliskich” oraz „głębokie zainteresowanie kimś lub czymś”. Ale skąd to się wzięło?

CO NA TEN TEMAT MÓWIĄ NAUKOWCY?

Według ekspertów z Centrum Nauki Kopernik miłość to chemiczno-biologiczna reakcja łańcuchowa. A wszystkiemu winne są bezwonne feromony, czyli naturalna woń człowieka. Zapach przez nos dociera do podwzgórza, gdzie wydziela się fenyloetyloamina. Jej nadmiar powoduje nieuzasadnioną radość i brak koncentracji. Jednak nie kończy się tylko na wydzieleniu tej jednej substancji, w grę wchodzą też inne hormony, które powodują szereg zachowań obecnych podczas zakochania. Na widok ukochanej osoby podwyższa nam się ciśnienie krwi, przyśpiesza bicie serca i pokrywamy się rumieńcem. Można rzec, że tajemnica miłości została odkryta i za wszystko odpowiedzialna jest… chemia! Byłoby zbyt prosto… Psycholodzy są zdania, że powstała, aby zaspokajać potrzeby psychiczne ludzi, zaś socjolodzy, że istnieje dla dobra gatunku. A jeszcze inni są zdania, że pojęcie to jest niewytłumaczalne i nieuchwytne. Można jak poeci i pisarze, głowić się latami nad poprawną definicją, a i tak nie będzie ona do końca poznana. W tym właśnie tkwi wyjątkowość tego uczucia.

JAK PRZEBIEGA OKRES ZAKOCHANIA?

Przychodząc na świat, nie zdajemy sobie jeszcze sprawy z tego, co oznacza to wyrażenie. Pierwsze „kocham cię” słyszymy od rodziców, rodzeństwa czy dziadków. To oni wykazują nam najwięcej troski i zainteresowania. Z czasem i my odwzajemniamy ich uczucia, więc do nich pierwszych kierujemy czułe słowa. Z biegiem lat miłość zyskuje dla każdego człowieka nowe znaczenie. Pojawia się ona lub on i znane z opowieści „motyle w brzuchu”. To właśnie miłość od pierwszego wejrzenia! Wszystko zaczyna się od obrazu: widzisz kogoś, podoba Ci się, koncentrujesz się na ruchach ciała, rzucasz zalotne spojrzenie, delikatny uśmiech i nagle, mogłoby się wydawać obca osoba, staje się dla Ciebie całym światem. Zakochanie przejmuje kontrolę nad ciałem i powoli przeradza się w miłość!

SKĄD WIEDZIEĆ KIEDY TO PRAWDZIWE UCZUCIE?

Jak rozpoznać, że dotyka nas prawdziwe uczucie? Miłość jest wtedy, gdy dwoje ludzi potrafi się doskonale zrozumieć, ponadto można oczekiwać wsparcia i bezinteresownej pomocy. Ta prawdziwa opiera się na zrozumieniu, zaufaniu i cierpliwości. Skłania do nieustannego rozwoju dla drugiej osoby. Pielęgnowana będzie nam towarzyszyć przez długie lata.

ŚWIĘTO ZAKOCHANYCH Z Cup&You

A czy Ty masz przy sobie taką osobę, z którą łączy Cię bezinteresowna i prawdziwa miłość? Jeśli tak to warto pokazać jej, jak bardzo jest dla Ciebie ważna. Szczególnie w tak ważnym dniu celebrowanym przez zakochanych, jakim są Walentynki. W ten dzień miłość jest w powietrzu, dodaj do tego kubek smacznej herbaty lub aromatycznej kawy i spraw ten dzień szczególnie wyjątkowym dla siebie i swoich najbliższych! Specjalnie na tą okazję przygotowaliśmy kilka produktów, zwłaszcza dla miłośników kawy i herbaty (KLIK).

napisała Kamila

Twój komentarz* wymagane pola

28 lut 2020 07:24:24

Justyna

Miłość.. Piękne uczucie..

28 lut 2020 07:23:06

asia

Dostałam w tym roku herbaty w metalowej puszce, teraz trzymam w niej biżuterię :D Praktyczny prezent!

27 lut 2020 07:21:46

Katarzyna

Oj, żeby tylko mój mąż wpadał na takie ciekawe prezenty :D

3 wpisy

na stronę
Ustaw kierunek rosnący
Zapisz się do newslettera
Odbierz 10% rabatu