4 mar 2021 10:09:22

PRZESILENIE WIOSENNE. Temat: Brakuje Ci motywacji do działania? Kilka pomysłów, skąd ją czerpać.

PRZESILENIE WIOSENNE. Temat: Brakuje Ci motywacji do działania? Kilka pomysłów, skąd ją czerpać.

Z zazdrością patrzysz na ludzi z nieograniczonym zapałem i dziwisz się skąd czerpią energię i motywacje do działania? Myślisz, że to magia? Niestety, motywacyjna wróżka nie istnieje. Musisz sam/sama wziąć sprawy w swoje ręce! Przyszła wiosna. Czas, który z jednej strony sprzyja nowym planom, ponieważ wraz z przyrodą również nas organizm „budzi się do życia”, rośnie zapał i entuzjazm. Z drugiej strony bardzo często nasz organizm jest też bardzo zmęczony, działa tak zwane przesilenie wiosenne. Trudno wskrzesić dodatkowe pokłady energii na realizacje planów oraz zamierzeń. Niestety bardzo często przysłowiowy „leń” zwycięża i tak mija dzień za dniem, czas leci, a plany jak były bez realizacji, tak są. Nie wiesz skąd czerpać motywacje do osiągania celów? W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć kilka pomysłów. Pamiętaj, małymi krokami dojdziesz do celu, ale zacznij już dziś!

WYJDŹ ZE STREFY KOMFORTU

Strefa komfortu to stan, w którym nie czujemy potrzeby, aby coś zmieniać i stawiać sobie jakiekolwiek wyzwania. Jesteśmy istotami, których życie w dużym stopniu opiera się na nawykach. Dlaczego mamy coś zmieniać, skoro jesteśmy przyzwyczajeni do czegoś, co według nas całkiem dobrze funkcjonuje? Po co więc próbować czegoś nowego? Jedna z motywacji, do opuszczenia swojej strefy komfortu, to zdanie sobie sprawy z korzyści, jakie dzięki temu otrzymasz. Przede wszystkim posuwasz się naprzód, pobudzasz kreatywność, a co najważniejsze jesteś w stanie osiągnąć o wiele więcej i w końcu spełnić swoje najskrytsze marzenia. A kiedy jest najlepszy czas na wyjście ze strefy komfortu? Jeśli zaczynasz się źle czuć w obecnej sytuacji życiowej, marzysz o lepszej pracy, poznaniu świata, czy zaczęciu nowego rozdziału w życiu, po prostu zacznij działać i dążyć do swoich potrzeb i marzeń.

PLANOWANIE I REALIZOWANIE

Znacznie łatwiej będzie Ci zrealizować postawione cele, jeśli zostaną one dużo wcześniej zaplanowane. Stworzenie własnego zarysu działania i spełnianie go krok po kroku sprawi, że zamiast myśleć o celu, który wydaje nam się nierealny, skupiamy się na drodze, która do niego prowadzi, dzięki czemu małymi kroczkami dochodzimy do jej końca. Warto też podczas wypełniania postawionych sobie zadań unikać tzw. „rozpraszaczy”. Zbyt długie przeglądanie Facebook’a, Instagram’a i innych portali społecznościowych zabiera nam sporo czasu, a zbyt wiele nie wnosi w nasze życie. Najlepiej ustalić sobie konkretne godziny na sprawdzenie „co się dzieje w sieci”, a resztę wolnego czasu poświęcić na spełnianie marzeń. Jeżeli tracimy swoją energię i zasoby na mało ważne zadania, nie starcza jej na sprawy najistotniejsze.

ZNALEZIENIE SENSU

Najlepszy motywator to świadomość celu! Jeżeli dopadł Cię kryzys motywacyjny, jesteś przemęczony, zestresowany, a do tego nikt nie docenia Twojej pracy, warto dać sobie chwilę na odnalezienie sensu swoich działań. Chwila odpoczynku z filiżanką herbaty, pozwoli na zdefiniowanie i odnalezienie drogi, gdy się zagubisz. Mieszanka zielonych herbat, w towarzystwie słodkich owoców sprawi, że odzyskasz prawdziwą wolność. Twoja głowa stanie się czysta od niepotrzebnych myśli i działań, a krótki odpoczynek doda Ci pozytywnej energii do zdobywania celów. Zamiast opracowywać plan ucieczki, skup się na opracowywaniu strategii działania! U niektórych świetnie sprawdza się też check lista, czyli odhaczanie zrealizowanych punktów. To narzędzie pomaga niektórym w skupieniu się na zadaniu, dzięki czemu nie wyrywa nas z działania nawet na sekundę. Dodatkowe, silne punkty zdobyte! Niektórych za to w dążeniu do marzeń paraliżuje stres przed czymś nowym, nieznanym. Ciekawe pomysły na odstresowanie się od problemów dnia codziennego, znajdziesz w naszym poprzednim wpisie, w którym każdy znajdzie technikę relaksu odpowiednią do swoich preferencji.

Mamy nadzieję, że nasze pomysły na motywację do działania chociaż trochę poruszyły Cię do refleksji nad swoim życiem i pomogą Ci w udoskonalaniu swojego życia. Teraz pierwszy krok należy do Ciebie, przemyśl plan z filiżanką herbaty w dłoni i zdobywaj najwyższe góry!

 

napisała Kamila

Twój komentarz* wymagane pola