Ile gram ma łyżeczka do herbaty?

Z pozoru błaha rzecz, jednak w końcu przychodzi taki moment, kiedy zastanawiasz się ile gram ma łyżeczka do herbaty. Wątpliwości mogą dopaść Cię w momencie, gdy chcesz doprowadzić swoją filiżankę naparu do perfekcji, jednak każde ze źródeł, z którego korzystasz mówi inaczej. Sięgnij po garść niezbędnych informacji zamieszczonych w poniższym artykule i dowiedz się ostatecznie ile gram ma mała łyżeczka.

Ile gram ma łyżeczka?

Jeśli przechodziłaś kiedyś etap liczenia kalorii, pewnie przekonałaś się, że bardzo łatwo można przeliczyć się co do łyżeczki masła orzechowego. Jedni nabiorą bardziej kopiastą łyżeczkę, inni płaską. W wyniku tego ilość gramów nabranej porcji będzie inna. A różnica w kaloriach tych dwóch porcji może być kolosalna. To, ile gram ma łyżeczka zależy więc między innymi od tego kto ile produktu na nią nałoży. W przypadku kalorycznych produktów, polecamy jednak je zważyć, zamiast stosować metodę „na oko”. Możemy przyjąć, że mała łyżeczka ma ok. 5-10g.

Ile mililitrów ma łyżeczka?

Może się zdarzyć, że będzie Ci potrzebna informacja odnośnie tego, ile mililitrów ma mała łyżeczka lub ile mililitrów ma łyżka stołowa. Najczęściej przydać się to może w przypadku przepisów. Uznaje się, że mała łyżeczka ma 5 mililitrów, a duża łyżka stołowa ma 15 mililitrów, czy też 15 gram.

Ile gram ma łyżeczka herbaty?

Tu czynników decydujących o gramaturze jest kilka. Poczynając od samego rodzaju łyżeczki, na rodzaju suszu kończąc. Jeśli masz w domu kilka różnych serwisów, sama zauważysz, że łyżeczka w każdym z nich może być inna. Jedne będą większe, drugie mniejsze, zależnie od designu. To, ile gram ma łyżeczka do herbaty zależeć będzie w głównej mierze od rodzaju herbaty liściastej. Zauważ, że sam susz może się różnić wyglądem zależnie od rodzaju. Czarna herbata i pu-erh ma liście drobniejsze i bardziej poskręcane. Biała herbata i zielona herbata charakteryzuje się suszem o większych i bardziej rozwiniętych liściach. Można więc założyć, że łyżeczka czarnej herbaty będzie miała więcej gram niż łyżeczka herbaty zielonej czy białej.

Łyżeczka do herbaty – ile gram produktu na niej zmieścimy?

Produkt produktowi nie równy. Łyżeczka soli może mieć inną gramaturę niż łyżeczka herbaty czy cukru. Jakie standardy przyjęto więc w tej kwestii? Sprawdź poniżej!

Ile gram ma łyżeczka herbaty – ok. 2g (zależnie od rodzaju może to być 1,5g do 2,5g)

Ile gram ma łyżeczka soli – 6g

Ile gram ma łyżeczka cukru – 5g

Ile gram ma łyżeczka mąki – 3g

Ile gram ma łyżeczka kakao – 3g

Powyższa ściągawka z pewnością kiedyś Ci się przyda. Pamiętaj, że każda z naszych etykiet na pojemnikach i saszetkach z herbatą ma odpowiednią infografikę. Właśnie z nich dowiesz się ile łyżeczek suszu użyć do przygotowania kubka naparu.

napisała Monika