Kalendarze Adwentowe

Kalendarz adwentowy z herbatami i kawami 2023

Kalendarz adwentowy z herbatą lub kawą to ciekawy, a czasami i smaczny sposób na odliczanie dni od pierwszego dnia adwentu do świąt Bożego Narodzenia. Zwyczaj ten znany jest i pielęgnowany w wielu krajach na całym świecie w rodzinach chrześcijańskich. Każdy z nich zawiera 24 okienka, które odpowiadają kolejno 24 dniom grudnia, aż do samej Wigilii. Okienka w danym dniu skrywają niespodzianki – kawę, herbatę, słodycz, upominek czy kosmetyk. Poniżej sprawdź dostępne kalendarze adwentowe z herbatą i kawą w ofercie CupAndYou.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Kalendarze adwentowe kiedyś

Za początki kalendarza adwentowego można uznać połowę XIX wieku. Kalendarz adwentowy to typowo niemiecka tradycja, a odpowiedzialni byli za to niemieccy luteranie. Zadaniem kalendarza było wzmacniać radość oczekiwania na święta Bożego Narodzenia oraz przypominać o narodzinach Jezusa. W prawie każdym domu można było spotkać zawieszony obrazek związany ze świętami. Niektórzy codziennie zapalali jedną z 24 świeczek, a inni skreślali jedną z 24 kresek narysowanych na drzwiach kredą. Używano też kalendarza, z którego wydzierano dzień po dniu kartki. Upływający czas zaznaczano także 24 kreskami na ścianie i dzieci codziennie wycierały jedną z nich. W Hamburgu pewna rodzina wystawiła na rynku zegar, na którym dzieci przy pomocy przestawianych wskazówek odliczały dni do Świąt Bożego Narodzenia. W Niemczech, a konkretnie w Gengenbach, w oknach ratusza można było oglądać każdego dnia, podczas adwentu, wywieszone świąteczne obrazy.  Praktykowano również w domach katolickich wkładanie codziennie po źdźble sianka do szopki bożonarodzeniowej. Były naprawdę różne pomysły, jednak w dalszych latach motywy religijne zostały powoli zastępowane innymi, ciekawszymi pomysłami.

Pierwszy drukowany kalendarz adwentowy powstał w 1902r. w Niemczech. Kształtem przypominał zegar - z cyframi od 13 do 24 (po 20 latach wprowadzono 24 cyfry). Rok później, w Monachium, powstała wersja z 24 obrazkami do wycięcia i arkuszem z okienkami do naklejania. Pierwszy kalendarz adwentowy, w formie pudełka czekoladek, wiąże się z historią pewnego małego chłopca - Gerharda Langa. Jako dziecko nie mógł się doczekać Wigilii, dlatego codziennie rano zaczynał dzień od słów „Czy to już dziś?”, „Kiedy?”. W końcu mama wymyśliła oryginalny sposób na zniecierpliwionego syna – narysowała 24 liczby i każdą uzupełniła o „Wibele”, czyli rodzaj podłużnych biszkoptów. Chłopiec zjadał jedno ciastko dziennie, a kiedy dorósł przystąpił do produkcji kalendarzy adwentowych z czekoladkami w środku. Można powiedzieć, że tak wyglądał pierwszy kalendarz adwentowy. Miało to miejsce w 1930r. To był kluczowy rok, jeśli chodzi o produkcję kalendarzy adwentowych. Chociaż tradycja kalendarzy adwentowych miała swój początek w Niemczech, to jednak szybko pomysł ten powędrował w inne regiony świata.  Kalendarze adwentowe stały się coraz bardziej popularne, dlatego ciągle wymyślano nowe wersje, jednak miały one jeden wspólny i dosyć ważny cel – przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Obecnie na stałe spotkamy kalendarze adwentowe w wielu krajach takich jak Austria, Szwajcaria, Skandynawia, czy u nas w Polsce. O tej tradycji słyszeli z pewnością wszyscy. Kalendarze adwentowe powstały głównie z myślą o zniecierpliwionych dzieciach, które nie mogły się doczekać Wigilii. Uciechę z takiej formy oczekiwania na święta, mogą mieć również dorośli. Miały one na celu skłonić do zmiany swego postępowania, przemienić się w kogoś lepszego a dodatkowo zgłębić tajemnice wiary. Jednak na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda nieco inaczej i religijną sferę zastępuje się produktami, które niekoniecznie są z nią związane. Dlatego tradycyjny kalendarz adwentowy ze słodyczami, zaczął zastępować kalendarz adwentowy z przeróżnymi produktami typu kosmetyki czy inne produkty spożywcze.

Kalendarze adwentowe dziś

Wszystko idzie do przodu, zmienia się moda i trendy, dlatego w obecnych czasach możemy spotkać kalendarz adwentowy w kategorii jakiej tylko chcemy. Dzisiaj można samemu zaprojektować kalendarz adwentowy, a nawet zamówić na adres e-mail, na który każdego dnia wysyłana jest: myśl na dany dzień, kolęda, tekst biblijny czy cytat skłaniający do przemyśleń. Na rynku dostępne są również kalendarze w formie płyt CD z 24 historiami związanymi ze świętami. Dodatkowo znajdziesz kalendarze z czekoladkami, które przybierają różne kształty m.in. bałwanków, bombek, sań świętego Mikołaja, czy nawet samego Mikołaja. Kalendarze z kosmetykami zawierają głównie mniejsze wersje produktów kosmetycznych, które nadają się do testowania pełnowartościowych kosmetyków danej firmy – taki kalendarz adwentowy sprawdzi się głównie dla kobiet. Natomiast pomysł z małymi gadżetami, czy upominkami może okazać się ciekawy dla mężczyzn. Na rynku spotyka się także wersje kalendarza, która szczególnie ucieszy najmłodszych – do każdego okienka dodawana jest mała zabawka, tak aby dziecko miało radość każdego dnia. Ot i pomysł na prezenty świąteczne gotowy!

W dzisiejszych czasach nie ma ograniczeń w tworzeniu kalendarzy, jeśli tylko masz pomysł, to możesz go wykonać! Przy okazji może on stanowić ciekawą dekorację mieszkania czy pokoju. Do jednej z popularnych wersji należy wieniec adwentowy, czyli ozdoba świąteczna z 24 świeczkami, które zapala się codziennie aż do Wigilii, bądź z 4 świeczkami, które zapala się w każdą niedzielę adwentu. Można również samemu przygotować kalendarz dla kogoś bliskiego, wykorzystując do tego zdjęcia, słodycze czy małe upominki, aby każdego dnia sprawić radość osobie, dla której został on przygotowany.  Forma przygotowania takiego kalendarza może być naprawdę różna, można wykorzystać karton, podzielić go na 24 części i otwierać okienko każdego dnia. Ciekawym pomysłem może okazać się woreczek ze sznureczkiem powieszony na ścianie, w którym umieszczony jest prezent każdego dnia. A jeśli chcesz sprawić osobie bliskiej trochę zabawy, możesz ukryć niespodzianki po całym domu i codziennie dawać mapkę znalezienia takiego upominku. Taka forma z pewnością ucieszy tych najmłodszych, ale dla tych starszych może okazać się ciekawą formą codziennej rozrywki. Dzięki temu oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia będzie pełne radości dla wszystkich.

Ciekawostka

W Lipsku stoi największy kalendarz adwentowy – ma on ponad 800 m2. Drzwiczki otwierane są każdego dnia, a ich wymiary to 2m x 3m. Niektóre regiony celebrują zwyczaj kalendarza adwentowego w formie pięknie udekorowanych domów. Okna wzbogacone są o numery i danego dnia oświetlane. Wokół tych domów, każdego wieczoru, zbierają się mieszkańcy i śpiewają kolędy, czytają historie biblijne oraz legendy. W ten sposób przypominają sobie nawzajem i uczą najmłodszych świątecznych tradycji. To wszystko odbywa się przy kubku herbaty, grzanego wina oraz słodkościach. Ostatni numer zazwyczaj znajduje się na drzwiach kościoła, w którym to już docelowo odbywa się bożonarodzeniowa ceremonia.

Nasze kalendarze adwentowe z herbatami – wyczekiwany przez Was upominek na święta Bożego Narodzenia

Pamiętasz kalendarze adwentowe z dzieciństwa, dzięki którym poczułeś magię świąt każdego dnia? Nie wyobrażasz sobie poranka bez kawy lub herbaty? My postanowiliśmy to połączyć! Z naszymi kalendarzami możesz zacząć dzień przy filiżance jednego z naszych specjałów, z chwilą samotnej lub rodzinnej, świątecznej zadumy. Znajdą u nas Państwo trzy wersje kalendarzy adwentowych, które nadają się zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Co więcej, masz możliwość poczuć się trochę jak dziecko, które co rano otwiera okienko z czekoladką lub inną słodkością, a to wszystko zupełnie bezkarnie! Bo z kalendarzami Cup&You nie musisz martwić się o sylwetkę i swoje zdrowie. Nasze kalendarze adwentowe są pełne zdrowia i witamin!

 Każda propozycja naszego kalendarza adwentowego składa z 24 okienek z saszetkami z kawą, herbatą bądź mieszanką kawy i herbaty (12 bożonarodzeniowych herbat i 12 bożonarodzeniowych kaw). Całość składa się z kilku elementów – zewnętrznego opakowania z tematyczną okładką, umieszczonego w nim kalendarza z naszymi produktami, a wszystko to zostanie zapakowane w karton nawiązujący do świąt. Pakujemy najpiękniej jak umiemy, mamy nadzieję że docenisz nasze starania i uśmiechniesz się na widok dostarczonego kalendarza, a wybrany przez Ciebie kalendarz adwentowy z herbatami umili Ci oczekiwanie na święta.

Kalendarz adwentowy z herbatą 2023

W kalendarzu adwentowym z herbatą znajdują się 24 torebki z różnymi rodzajami herbat. Na saszetkach naszych herbat znajdują się instrukcje ich parzenia - podane są informacje na temat ilości suszu na daną ilość wody, temperatury wody, wskazówka jak długo oraz ile razy należy parzyć dany rodzaj herbaty. Orientacyjnie ilość herbaty w jednym okienku kalendarza wystarczy na zaparzenie filiżanki, kubka lub małego dzbanka. A teraz uchylimy rąbka tajemnicy i zaprezentujemy smaki, które mogą Państwo znaleźć w kalendarzach: Anyżowa (herbata czarna), Imbirowa (herbata czarna), Banan w Cynamonie (herbata czarna), Piernikowa (herbata czarna), Królewskie Święta (herbata czarna), Bożonarodzeniowa (herbata czarna), Czekoladowy Grzaniec (herbata czarna), Gwiezdny Pył (herbata czarna), Migdałowa muffinka (herbata zielona), Śliwki w cynamonie (herbata zielona), Jagodowe marzenie (herbata zielona), Monticello (herbata zielona), Szampańska (herbata zielona), Przysmak św. Mikołaja (herbata zielona), PuErh żurawinowy (herbata puerh), China PuErh wiśnie w rumie (herbata puerh), China PuErh amaretto (herbata puerh), Malinowe Goji (herbata biała), Mate IQ (yerba mate), Mandarynki z imbirem  (rooibos), Ananasowa (rooibos), Mate bella morena (yerba mate), Kaktusowa (yerba mate), Cytrusowa Żurawina (mieszanka owocowa), Adwentowa (mieszanka owocowa). Każda saszetka zawiera 5g lub 8g suszu herbaty, a łączna masa herbaty – 126 g. Umil sobie wieczory z naszym herbacianym kalendarzem, a do tego każdego dnia poznawaj nowe smaki naszych produktów i wybieraj te, które są według Ciebie najlepsze.

Kalendarz adwentowy z kawą

Kalendarz adwentowy z kawą to zestawienie 24 saszetek ze zmieloną kawą Arabica. Każda saszetka to inny smak, zaplanowany na dany dzień. Orientacyjnie ilość kawy w jednym okienku kalendarza wystarczy na zaparzenie dwóch filiżanek lub jednego kubka tego naparu. Każda saszetka kawy, podobnie jak herbaty, zawiera dokładny opis, a jej zawartość jest najwyższej jakości. Naszą kawę można przygotować w ekspresie ciśnieniowym, przelewowym lub bezpośrednio zalewając w filiżance. Każda saszetka zawiera 10g zmielonej kawy. Jeśli nie możesz doczekać się jakie czekają na Ciebie smaki, to chętnie informujemy, że znaleźć będzie można smaki:  Amaretto, Chałwowy, Marcepanowy, Waniliowy, Adwokat, Bananowy, Czekoladowo-orzechowy, Czekoladowo-miętowy, Wiśnie w czekoladzie, Piernikowy, Wiśnie w rumie, Śmietankowy, Poziomki w śmietanie, Cherry, Creme brulee, Pistacjowy, Pinacolada, Toffee, Irish crème, Cynamonowy, Migdałowy, Świąteczne ciastko, Orient expres, Zimowy grzaniec. Jak można zauważyć wszystkie przygotowane przez nas smaki mają kojarzyć się ze świąteczną atmosferą (zarówno w nazwie, smaku oraz zapachu). Zostanie Ci tylko cieszyć się każdego dnia kubkiem gorącej kawy w dłoni. Poczuj dziecięcą radość z otwierania kolejnych okienek i każdego ranka poczuj przyjemne pobudzenie z nowym smakiem i zapachem naszych produktów.

Kalendarze adwentowe z kawą i herbatą 2023

Zestaw zawiera 12 rodzajów różnych smaków świeżo zmielonej kawy Arabica oraz 12 rodzajów różnych herbat sypanych: w tym czarna, zielona, rooibos, biała, mate, puerh i mieszanka owocowa. Kawy i herbaty zostały tak dobrane, abyś mógł poczuć świąteczny charakter każdego dnia. Podobnie jak w poprzednich wersjach kalendarzy, każda saszetka zawiera dokładny opis przygotowania. W przypadku herbaty podany jest: czas i temperatura parzenia, ilość suszu na daną ilość wody, podana jest także informacja ile razy można parzyć dany rodzaj herbaty. Jedyne co trzeba zrobić, to otworzyć torebeczkę, zaparzyć ją i cieszyć się jej wspaniałym smakiem i zapachem, nie zastanawiając się nad niczym. Jeśli nie chcesz mieć niespodzianki jakie propozycje herbat czekają na Ciebie w naszym kawowym kalendarzu to chętnie je zaprezentujemy: Adwentowa (herbata czarna), Cynamonowa (herbata czarna), Smażone migdały (herbata czarna), Irish Cream (herbata czarna), Sencha Bożonarodzeniowa (herbata zielona), Mleczna droga (herbata zielona) , Malinowe marzenie (herbata zielona), Grejfrutowa (yerba mate), Różana (herbata biała), Pomarańcze z imbirem (herbata puerh), Truskawki w szampanie (rooibos), Zimowy sekret (mieszanka owocowa). Łączna gramatura herbaty wynosi 63g. Natomiast zestaw kaw zawiera smaki: Czekoladowy, Miętowy, Malibu, Bananowy, Pomarańczowy, Tiramisu, Orzech laskowy, Karmelowy, Rumowy, Szarlotkowy, Śmietankowy, Irish whisky. Łączna gramatura kawy 120g. Mamy nadzieję, że poczujesz się wyjątkowo podczas degustowania produktów, niech nasz kalendarz adwentowy z herbatą i kawą stanie się dla Ciebie i Twojej rodziny grudniową, coroczną tradycją.

Każda wersja kalendarza adwentowego, dostępna w naszym sklepie, jest skomponowana tak, abyś poczuł ten wyjątkowy, zimowy okres w roku. Codziennie możesz rozkoszować się nowym, świątecznym smakiem herbaty bądź kawy. Przy okazji, to oryginalny pomysł na wprowadzenie gwiazdkowego nastroju w swoim domu, ponieważ masz możliwość powieszenia go na ścianie! Wymiary kalendarza to 520 mm x 390 mm x 17 mm. Dodatkowo, dostarczony do Ciebie kalendarz, zostanie opakowany w tematyczną okładkę, przez co może okazać się interesującym prezentem dla Twoich bliskich lub znajomych, którzy z niecierpliwością oczekują świąt, a przy okazji to wielbiciele kawy bądź herbaty. Kalendarz adwentowy to również dobry pomysł, jeśli dopiero co poznajesz nasz sklep i nie wiesz na jaką kawę lub herbatę się zdecydować. Codziennie będziesz mógł spróbować innych smaków i wybrać te, które wydają się dla Ciebie najlepsze i najbardziej Ci smakują. Nie zapomnij zamówić w większym opakowaniu tego smaku, który najbardziej przypasował Twojemu podniebieniu. Wszystko to (a nawet jeszcze więcej) znajdziesz na naszej stronie sklepu, śledź nas na bieżąco, aby nie przegapić żadnych nowości. A! No i nie zapomnij nas poinformować o swoich przemyśleniach, jesteśmy bardzo ciekawi Twojej opinii o naszych kalendarzach adwentowych – pamiętaj jesteśmy i zmieniamy się dla Ciebie -  Cup&You.

Chcesz otrzymać 5% zniżki na zakupy?
Zapisz się do naszego newslettera!