29 maj 2020 14:04:37

Magiczne Tea party dla dziecka.. tego małego jak i dużego!

Dzień Dziecka już tuż tuż! Ale kto powiedział, że świętować ten dzień mogą tylko dzieci? Mimo wieku, w głębi duszy dzieckiem jest każdy z nas, a więc… każdy z nas zasługuje na celebrowanie tego dnia! Nie ma nic lepszego niż herbata z rodziną i przyjaciółmi. Nastawiłeś wodę, przygotowałeś dzbanek, wyciągnąłeś swoje ulubione filiżanki z herbatą? A więc jesteś na dobrej drodze do stworzenia idealnego przyjęcia z herbatą w roli głównej. Idealny gospodarz musi mieć wiedzę na temat tego trunku i idealne zaopatrzenie – a więc przejdźmy do konkretów. A mianowicie jak wydać…

..HERBACIANE PRZYJĘCIE!

Zaczniemy od kilku słów na temat historii. Herbaciane przyjęcia to bardzo popularna forma przyjęć, która swój początek miała na terenie Wielkiej Brytanii w 1657 roku. Wtedy to londyński kupiec Thomas Garway sprowadził i spopularyzował picie herbaty wśród mieszkańców Wysp Brytyjskich. Początkowo herbata była na tyle luksusowym produktem, że mogli pozwolić sobie na nią jedynie bogatsi mieszkańcy stolicy. Herbatę pijano na wystawnych przyjęciach i niezobowiązujących kawiarnianych spotkaniach — to właśnie w taki sposób powstały dwa rodzaje herbacianych przyjęć, high tea oraz low tea. W krótkim czasie herbata została spopularyzowana również w niższych warstwach społecznych, a Brytyjczycy zaczęli pijać herbatę szczególnie o piątej popołudniu, skąd nazwa trzeciego rodzaju przyjęcia herbacianego — five o’clock tea.

A GDYBY TAK MAŁE PARTY W ZACISZU WŁASNEGO DOMU?

A bohaterem tej imprezy będzie oczywiście.. HERBATA! Herbaciane przyjęcie w domu brzmi.. bardzo smacznie! Jednak to motyw organizacyjny wymagający nakładu pracy - w końcu sami musimy zadbać o wystrój mieszkania i dodatki. Przede wszystkim warto pomyśleć o eleganckiej zastawie stołowej, obrusie w miłych dla oka barwach oraz pasujących do reszty dekoracji serwetkach. Urządzając przyjęcie herbaciane koniecznie należy zaopatrzyć się również w kilka rodzajów ciekawych i smacznych herbat — po szeroki wybór gatunków, smaków i aromatów, zapraszamy do naszego sklepu internetowego. Magic Tea Party to zestaw stworzony właśnie z myślą o imprezach z herbatą w roli głównej. Do wypróbowania 10 różnych smaków i rodzajów herbaty, z których poszczególne zawierają cieszące oko - włoskie ciasteczko, bezę, serduszka, gwiazdki, flamingi, ryby lub koniki morskie! Kogo zaprosisz na herbaciane party? Zapewniamy, że z cukrowych dekorek obecnych w herbacie, również Twoje dzieci będą zadowolone.

PREZENTY DLA MAŁEGO JAK I DUŻEGO

Herbata lub akcesoria do herbaty są ciekawym i oryginalnym prezentem z jednej strony dla dzieci, ale również coraz częściej, bardziej pożądanym prezentem dla wielu starszych osób. Zapraszamy na bloga, gdzie czeka wpis o tematyce, jaką herbatę dla dziecka najlepiej wybrać. Spróbujmy sobie wyobrazić radość małego dziecka z wymarzonego prezentu. Nie może się doczekać, czasami nie może zasnąć już na dwie noce przed wyczekiwanym dniem. A jak rano wstanie, skacze i biegnie prosto do rodziców, aby odebrać prezent. Reakcje dzieci obrazują nam, że z wiekiem większa radość jest w dawaniu niż braniu prezentów. Może w tym roku, w ten jeden dzień, warto wrócić do czasów dzieciństwa, połączyć te dwie cechy – obdarowywać i być obdarowanym? Nasze Tea Party Ci w tym pomoże! Pamiętaj, bez względu na okoliczności, herbaciane przyjęcie dla rodziny i przyjaciół to zawsze idealna okazja, aby spotkać się w miłym gronie, a  dobrze zorganizowane może sprawić, że goście poczują się jak w prawdziwej, brytyjskiej kawiarni. Zaproś do magicznego świata herbaty siebie i bliskich!

PS: W obecnej sytuacji epidemiologicznej - na Tea Party oczywiście zapraszamy naszych domowników;)

napisała Kamila

Twój komentarz* wymagane pola

29 maj 2020 14:40:38

Barbara

Idealne herbatki na niedzielne, rodzinne spotkanie :) W sam raz dla małego, ale i tego większego :)

29 maj 2020 14:39:37

Faustyna

Świetny pomysł :)

2 wpisy

na stronę
Ustaw kierunek rosnący
Zapisz się do newslettera
Odbierz 10% rabatu