Zorganizuj najlepsze przyjęcie na Dzień Dziecka z Cup&You!

Nadchodzi ta pora roku, kiedy powietrze wypełnione jest śmiechem, radością i ekscytacją – to Dzień Dziecka! Wyjątkowy dzień poświęcony celebrowaniu niewinności, kreatywności i nieograniczonej wyobraźni dzieci na całym świecie. Jak sprawić by był jeszcze bardziej radosny? Sprawdź nasze pomysły na kreatywne zabawy na Dzień Dziecka z wykorzystaniem paru naszych artykułów.

Wielkie sortowanie mieszanek

Zorganizujcie konkurs sortowania herbaty. Zadaniem dzieci będzie wyodrębnienie z mieszanki poszczególnych składników jak np. kawałków owoców, pączków róży czy dużych liści herbaty. Tu najlepiej sprawdzą się mieszanki z dużymi składnikami – owocowe, białe lub zielone herbaty. Owocowa Radość będzie w sam raz! Duże pączki róż, kolorowe pianki, dmuchany ryż i dekorki w kształcie serduszek zostaną łatwo dostrzeżone przez żywe dziecięce oczy. Oprócz Radości, możecie wybrać zieloną herbatę Tajemniczy ogród. Ekstra duże kawałki mango i papai, pączki róży i duże liście herbaty nadają się do tej zabawy idealnie. Dzieci bez problemu poradzą sobie z rozdzielaniem tych składników na osobne kupki. Dodatkowo będzie to świetne zajęcie sensoryczne dla młodszych! To zadanie mogą wykonywać bezpośrednio rączkami lub za pomocą patyczków.

Herbaciane dzieła sztuki

Każdy z nas na pewno pamięta przedszkolne wyklejanki i wydzieranki. Podobną zabawę możecie zorganizować z użyciem liściastej herbaty. Wystarczy Wam:

  • parę kartek bloku technicznego
  • klej
  • dowolna herbata liściasta

Wyrysujcie wspólnie kontury, a następnie zadaniem dzieci będzie uzupełnienie swoich dzieł kolorowymi mieszankami. Do takich zajęć nadają się szczególnie herbaty o drobnym suszu jak np. czarne, yerba mate lub rooibos. Na koniec zorganizujcie wystawę powstałych dzieł.  

Bombowa zabawa

Nie od dziś wiadomo, że gdyby mogły, nasze dzieci żywiłyby się tylko czekoladą. W Dniu Dziecka możemy im w tym aspekcie lekko pofolgować, bawiąc się w najlepsze przy przygotowywaniu kubka najlepszej gorącej czekolady! Niech każde z dzieci wybierze bazę do swojej gorącej czekolady – mleczną lub białą bombę z kolorowymi piankami albo ciemną lub mleczną z pysznymi malinami. Zorganizujcie wyścig. Czyja bomba po wrzuceniu do gorącego mleka rozpuści się najszybciej, ten wygrywa! Następnie przygotujcie parę dodatków, takich jak czekoladowe lentylki, dekorki czy nawet więcej kolorowych pianek, a dzieci niech stworzą swoje własne kompozycje smakowe.

Zamiast czekoladowych bomb, do zabawy mocie wykorzystać kolorowe czekoladowe lizaki, które tak samo dobrze rozpuszczają się w gorącym mleku. Wykonane z prawdziwej rzemieślniczej czekolady, będą smakować obłędnie bez zbędnych dodatków.

Herbaciane przyjęcie

Wbrew pozorom, herbaciane przyjęcie to zabawa nie tylko dla dziewczynek i nie tylko tych najmłodszych. W Dniu Dziecka możecie zorganizować degustację z prawdziwego zdarzenia dla wszystkich! Zaparzcie różnego rodzaju mieszanki i próbujcie do woli! Niech każdy znajdzie swój ulubiony smak i dowie się o wybranym rodzaju suszu jak najwięcej! Warto uświadamiać nasze dzieci od wczesnych lat o dobroczynnych właściwościach herbacianych liści, a także pozostałych mieszanek takich jak owocowe czy ziołowe.

Jeśli w zabawie uczestniczyć będą małe dzieci, polecamy skorzystać z naszego Pakietu bez teiny, jako że dla najmłodszych duże dawki teiny zawarte w herbacianych liściach nie są wskazane. Owocowe i ziołowe mieszanki, a także słodki rooibos będą tu lepszym wyborem, bo naturalnie teiny nie zawierają, a tak samo mogą pochwalić się różnorodnością aromatów.

Kolorowe akcesoria na herbaciane przyjęcie dla dzieci

Do przyjęcia z herbatą sypaną świetnie pasować będą nasze kolorowe kubki z zaparzaczem i pokrywką. Wśród nich znajdzie się kubek WOODLAND dla żądnych przygód, FLOWERS dla wielbicieli kwiatów, a także bajkowy kubek w DINOZAURY. Młodsi i starsi uczestnicy zabawy, wyposażeni w zestawy przystosowane do parzenia sypanej herbaty bez problemu poradzą sobie z zaparzeniem najlepszej porcji naparu. Przy okazji zgłębią również tajniki przygotowywania poszczególnych rodzajów mieszanek.

Pamiętajcie, żeby zawsze zapewniać opiekę osoby dorosłej podczas tych zabaw, aby stworzyć dzieciom jak najbardziej bezpieczne i przyjemne środowisko do herbacianej frajdy. Bawcie się dobrze, odkrywając świat herbaty liściastej i nie tylko! Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, opiekunem czy dziadkiem, razem z najmłodszymi możesz odkryć na nowo magię i beztroskę dziecięcego świata. Baw się w najlepsze z Cup&You!

napisała Monika