kalendarz adwentowy z kawą i herbatą

Dawniej skreślano kredą kreski na drzwiach, potem wieszano bożonarodzeniowe obrazki lub codziennie zapalano świecę. Po latach pojawiły się okienka z figurkami, a następnie z czekoladkami. Właśnie w ten sposób radzono sobie z ekscytacją dzieci związaną ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem. Co takiego mają w sobie kalendarze adwentowe i po co nam one w każdym Adwencie? Dlaczego co roku młodsi i starsi poświęcają tyle czasu, by znaleźć ten wyjątkowy kalendarz adwentowy dla siebie? Odpowiedzi na te pytania kryją się w poniższym artykule!

Kto wymyślił kalendarz adwentowy?

Pierwszy prototyp znanego nam dziś kalendarza adwentowego stworzył Niemiec Gerhard Lang w 1904r. Miał on kształt zegara z cyframi od 13 do 24. Dopiero po latach wprowadzono 24 okienka. Jako małe dziecko, Gerhard bardzo niecierpliwił się oczekiwaniem na Boże Narodzenie, dlatego jego mama stworzyła dla niego kalendarz z cyframi, na który naszywała słodkie biszkopciki. Z biegiem lat forma kalendarza adwentowego bardzo się zmieniła i dziś można dostać go praktycznie z niespodziankami każdego rodzaju.

Jaki kalendarz adwentowy kupić?

Kalendarz adwentowy z założenia ma uprzyjemnić nam każdy dzień oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Wybierając, jaki kalendarz adwentowy kupić, należy się więc zastanowić, co takiego sprawi, że otwarcie każdego kolejnego okienka obudzi w nas tę dawną dziecięcą ekscytację, a czas do świąt upłynie błyskawicznie. Co wprowadzi drobną radość w z pozoru zwykły dzień. Dzieciom często wystarczą słodycze. Dla dorosłych wybór może być trudniejszy. My wiemy jednak, że wszystkie wcześniejsze kryteria mogą spełnić kalendarze adwentowe z kawą i herbatą.

Praca, niekończąca się lista rzeczy do zrobienia i masa przygotowań do świąt może sprawić, że magia oczekiwania dla nas dorosłych lekko przygaśnie. Warto wzniecić ją na nowo, otwierając każde kolejne okienko kalendarza adwentowego z kawą smakową lub herbatą sypaną. Stwórz swój własny rytuał adwentowy i ciesz się odliczaniem do świąt jak dawniej!

Otwórz okienko kalendarza wczesnym rankiem i ciesz się aromatyczną herbatą do śniadania. Otwórz okienko przed wyjściem do pracy i zaopatrz się w pobudzającą porcję kawy na wynos. Po powrocie może czekać Cię kubek odprężającego naparu z nutą korzennych przypraw lub suszonych owoców, który pomoże Ci zrelaksować się po wymagającym dniu. Jeśli wolisz zostawiać sobie „najlepsze na koniec”, otwórz okienko kalendarza adwentowego wieczorem i ciesz się chwilą dla siebie. Zasłużyłaś na nią! Drobne zmiany w ciągu dnia mogą zrobić wielką różnicę.

Gdzie kupić kalendarz adwentowy?

Możesz zamówić swój kalendarz adwentowy w jednym z trzech aromatycznych wariantów w naszej internetowej herbaciarni. Czeka tam na Ciebie kalendarz adwentowy z 24 herbatami sypanymi – każda w pysznym, świątecznym charakterze. Zaraz obok znajdziesz kalendarz adwentowy z kawami arabica w 24 smakach – na każdy dzień inny! Dla niezdecydowanych i lubiących różnorodność mamy kalendarz adwentowy z 12 herbatami i 12 kawami. Każdy z kalendarzy adwentowych posiada ozdobną okładkę, która będzie jednocześnie piękną adwentową ozdobą.

Brakuje Ci miejsca na zawieszenie dużego kalendarza adwentowego z 24 okienkami? Skompresowaliśmy dla Ciebie cały pakiet wspomnianych wcześniej doznań w wariant MINI kalendarza adwentowego. Zmieści się na każdej półce, biurku, a nawet w torebce w razie, gdybyś chciała zabrać go ze sobą do pracy. MINI kalendarz to w dalszym ciągu 24 saszetki z herbatą lub kawą, a więc nie tracisz ani dnia z oczekiwania na święta, a zyskujesz cenne miejsce w Twoim otoczeniu.

Kiedy kupić kalendarz adwentowy?

Kalendarze adwentowe z kolekcji Christmas Land oraz Holiday Wonderland są już dostępne w naszym sklepie internetowym. Zaopatrz się w swój wymarzony wariant już teraz – rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, a do Adwentu pozostało już niewiele czasu! Pierwsze okienko kalendarza adwentowego otworzy się 1. grudnia! Nie trać więc czasu i wybierz kalendarz, który będzie towarzyszył Ci w intensywnych przygotowaniach do Bożego Narodzenia.

napisała Monika