Dlaczego herbata jest najlepszą przyjaciółką kobiety sukcesu?

Kiedyś skupione na prowadzeniu domu i w pełni poświęcone rodzinie. Dziś otwarte na świat, pełne pasji i ambicji. Tak właśnie zmieniły się Kobiety na przestrzeni wieków. Jak to robimy, skąd czerpiemy siłę i inspirację do działania oraz dlaczego każda z nas powinna zaprzyjaźnić się z herbacianym naparem na co dzień? Tego dowiecie się z artykułu dedykowanego właśnie na Dzień Kobiet.  

Początki celebrowania kobiecości 

Wbrew pozorom swego rodzaju Dzień Kobiet ma swoje początki już w starożytnym Rzymie. 1 marca obchodzono tam Matronalia i czczono opiekunkę wszystkich kobiet - bogini Junonę. Była ona również uważana za patronkę wszystkich rodzin, porodów i małżeństw. Uważano, że każda dziewczynka rodziła się ze swoją junoną, która prowadziła ją przez całe życie. Podczas matronalii, kobiety składały ofiary bogini, otrzymywały drobne podarunki od mężczyzn i były traktowane przez nich w szczególny sposób. 

Kobiecość współcześnie 

Dużo zmieniło się od tamtego czasu. Na przestrzeni lat musiałyśmy wiele razy walczyć o swoje prawa i równe traktowanie przez pozostałą część społeczeństwa. Nasze prababcie pewnie ze zdumieniem i może odrobiną oburzenia patrzyłyby teraz na to, jak daleko zaszłyśmy i jak bardzo zmieniły się nasze priorytety. Kiedyś skupione na prowadzeniu domu, w pełni poświęcone wychowaniu dzieci i zawsze stojące w cieniu męża. Dziś otwarte na świat, niezależne, pełnie ambicji, marzeń i pragnienia samorealizacji. Nie znaczy to, że w pełni porzuciłyśmy rolę matki i żony. Jesteśmy w tym po prostu bardziej... zorganizowane, a i udział Panów znacznie zwiększył się w kwestii prowadzenia domu i wychowania dzieci. Można? Można.  

Nasz przepis na współczesną kobiecość z filiżanką herbaty 

Badanie opinii publicznej pokazało, że dzisiejsze kobiety postrzegane są przede wszystkim jako kolejno: niezależne, wykształcone, pracowite, zadbane i zabiegane. To prawda. Wymagamy od siebie, stawiamy sobie ambitne cele i wciąż chcemy od życia więcej. Jak nie dać się w tym wszystkim zwariować? Naszą odpowiedzią jest herbata. Matka Natura zaopatrzyła nas w konkretny oręż, którego często nie doceniamy. Przekonaj się sama!

 

Yerba przyjaciółką kobiety ambitnej 

Realizacja ambitnie wyznaczonych celów oraz prawidłowe działanie na co dzień wymaga odpowiedniego planowania. Coraz większa część z nas regularnie poświęca na to konkretną ilość czasu i wie, jak ważny jest dobry plan. Zanim zasiądziesz do tworzenia go, poświęć chwilę na zaparzenie kubka yerba mate (klik). Skutecznie wyostrzy umysł, doda energii, poprawi koncentrację i sprawi, że Twoja praca będzie jeszcze bardziej wydajna. Możemy polecić ją z czystym sumieniem nawet na start wymagającego dnia, jako alternatywa do kawy. Pobudzi, nie powodując rozdrażnienia, obniży ciśnienie krwi i rozluźni mięśnie. Po niej żadne zadanie nie będzie Ci straszne. W końcu kobieta zabiegana (czyli każda) również potrzebuje swojego źródła niewyczerpanej energii. Wypij i ruszaj na podbój świata!

Zielona herbata przyjaciółką kobiety zadbanej 

Oczywiście mowa tu nie tylko o dbaniu o swoją urodę, ale także zdrowie na co dzień! Zielona herbata (klik) naładowana jest całą masą witamin i związków mineralnych, które bardzo dobrze działają na naszą cerę. Duża zawartość polifenoli sprawia, że o zielonej herbacie mówi się, że hamuje starzenie się skóry. Oprócz tego, korzystnie wpływa na przemianę materii i niszczy wolne rodniki, co hamuje rozwój komórek rakowych w naszym organizmie.  

Herbata przyjaciółką kobiety odprężonej  

A jak wiadomo, kobieta odprężona i wypoczęta, to kobieta skuteczna i pełna energii do realizacji swoich ambitnych planów. Sięgaj więc tak często jak potrzebujesz po wszelkiego rodzaju ziołowe mieszanki (klik), które pomogą Ci się wyciszyć i odprężyć po szalonym dniu. Już sam proces parzenia herbaty może być skuteczną praktyką relaksacyjną. Niech ceremonia przygotowania filiżanki naparu będzie chwilą tylko dla Ciebie. Herbaciany mindfulness na zakończenie dnia pomoże Ci regularnie zwolnić i nie wypalić się w dążeniu do realizacji wyznaczonych celów.  

Oprócz ziołowych mieszanek, możesz cieszyć się w tych chwilach dowolnie wybraną herbatą o dowolnej porze dnia. Jeśli chcesz odprężyć się i wyciszyć wieczorem, sięgnij po rooibos (klik) lub owocowe mieszanki (klik), które nie mają w sobie pobudzającej teiny i pomogą Ci się rozluźnić.

W trakcie przerwy w ciągu dnia, śmiało możesz parzyć pozostałe rodzaje herbaty. Oczyszczające pu-erh (klik), delikatne i naładowane antyoksydantami białe (klik), mocne czarne (klilk) czy nawet wspomnianą już alternatywę do kawy – yerba mate (klik). Każda z tych mieszanek nada się również jako towarzyszka pracy, jeśli lubisz popijać coś ciepłego w trakcie wykonywania swoich obowiązków.

Herbaciany przepis na sukces

Markę Cup&You tworzą kobiety. Tak samo jak Ty pełne pasji, ambicji, dążące do samorealizacji i czerpiące satysfakcję z tego, co robią. Herbata to nasz przepis na dobry początek dnia, energię i jasność umysłu w trakcie oraz odprężenie i relaks wieczorem. Chcemy podzielić się z Tobą naszą miłością do herbaty, która ma tyle do zaoferowania dla nas, kobiet. Przekonaj się sama! Nadchodzące święto 8. marca, to świetna okazja ku temu, by sprawić sobie drobny prezent i jednocześnie wypróbować nasz herbaciany przepis na sukces. Zajrzyj i wybierz coś dla siebie (klik)! 

napisała Monika