5 pomysłów na Dzień Ojca – „quality time” z Tatą!

Do niedawna ojcowie przedstawiani byli wyłącznie jako żywiciele rodziny, podczas gdy rolą matki było wychowanie i opieka nad dziećmi. Z tego też względu Dzień Matki zwykle celebrowało się w bardziej doniosły sposób. Dziś ojcowie aktywnie angażują się w wychowanie dzieci, przełamując stereotypy i w równym stopniu przyczyniają się do emocjonalnego, intelektualnego i fizycznego rozwoju swoich dzieci. Dzień Ojca tak samo zasługuje więc na kreatywne podarunki, niespodzianki i spędzenie tego święta w wyjątkowy sposób. Sprawdź nasze 5 sposobów na wspólny czas w Dniu Ojca! To propozycje na tzw. „quality time”, które mogą wyjść tak samo z inicjatywy dzieci, jak i Taty.

Nauka wiązania krawatów

To chyba jedna z rzeczy, które najbardziej kojarzą nam się z Tatą – tajemna wiedza związana z umiejętnością zawiązania krawata. Każdy syn staje w pewnym momencie swojego życia przed takim wyzwaniem. Dlaczego więc nie uczynić z tego świetnej zabawy i sposobu na wspólny czas dzieci z Tatą? Nie tylko synowie mogą w niej uczestniczyć. Również dziewczynki będą mogły pochwalić się w przyszłości tą rzadko spotykaną umiejętnością. Tym sposobem zacieśni się nie tylko węzeł na krawacie, ale też niejedna relacja pomiędzy dziećmi a Tatą.

Wspólne majsterkowanie

W czasach, gdy nasi ojcowie sami radzili sobie z remontami domu i różnego rodzaju naprawami, umiejętność majsterkowania przechodziła naturalnie z pokolenia na pokolenie. Dziś, w dobie marketów budowlanych, nie jest to już tak oczywiste. Warto od wczesnych lat angażować dzieci w drobne prace ręczne i pokazywać im, że da się samemu zrobić coś z niczego i w dodatku mieć przy tym wiele frajdy! A jak wiadomo, każdy syn chce być jak Tata i tak jak on, przy pomocy narzędzi wyczarować budkę dla ptaków czy nawet drobną zabawkę. To świetny sposób, by poznać się bliżej i zaszczepić w dzieciach żyłkę majsterkowicza. Jak się dziś okazuje, nie tylko chłopcom takie majsterkowanie sprawia wiele radości. Coraz częściej angażują się w to również dziewczynki.

Jeśli macie w domu Tatę majsterkowicza, który z drewna wyczaruje niejedno cudo i naprawi każdą usterkę, na Dzień Ojca podarować możecie mu Czekoladową śrubę z nakrętką wykonaną z najlepszej gorzkiej czekolady. Prezent w sam raz dla miłośników majsterkowania, motoryzacji i nie tylko!

Sadzenie drzew

Podobno jednym z obowiązkowych zadań każdego Ojca jest zasadzenie drzewa. Kto powiedział, że musi to robić sam? Sadzenie nowych drzew z dziećmi to doskonały pomysł na wspólny czas w Dniu Ojca z kilku ważnych powodów. Po pierwsze, kultywuje w młodych umysłach poczucie odpowiedzialności za środowisko. Pozwala dzieciom być świadkami cyklu życia drzewa z pierwszej ręki, ucząc ich cennych lekcji na temat zrównoważonego rozwoju i znaczenia ochrony naszych zasobów naturalnych. Będą pękać z dumy wiedząc, jak pozytywny wpływ na środowisko mają ich działania. Po drugie, sadzenie drzew daje wyjątkową okazję do tworzenia więzi i trwałych wspomnień z Tatą. Wspólna praca buduje silniejsze relacje i poprawia umiejętności komunikacyjne. Dodatkowo, samo sadzenie drzew da dzieciom poczucie dumy i spełnienia, gdy uświadomi się im jak pozytywnie wpływa to na naszą planetę.

Wspólna przygoda

Wybierając się na wspólne biwakowanie, ojcowie mogą w pełni skupić się na swoich dzieciach, a i dzieci odciągną się choć na chwilę od współczesnych rozpraszaczy i wszechobecnej technologii. W tym czasie mogą zaangażować się w praktyczną naukę od Taty i zdobywanie nowych umiejętności takich jak rozpalanie ogniska, rozkładanie namiotu, a może nawet i wędkowanie! Przy okazji zbudują pewność siebie, przeżyją przygodę i zarówno one jak i Tata, zgromadzą wiele miłych wspomnień, do których chętnie wrócą w przyszłości.

Wspominanie przy herbacie

Obecnie coraz mniej czasu poświęcamy na wspólny czas i rozmowy. Według nas, doskonałym remedium na tę przypadłość jest filiżanka (a najlepiej duży dzbanek) dobrej herbaty. Nie da się jej wypić w pośpiechu. Trzeba czasu. Zaopatrzcie się więc dobrze, wyciągnijcie albumy ze zdjęciami i zarządźcie rodzinny wieczór. Zobaczcie jak wyglądał Tata w dzieciństwie. Zerknijcie też na zdjęcia z wczesnych lat dzieci i poszukajcie podobieństw!

Prezent na Dzień Ojca

Zwieńczeniem wspólnie spędzonego Dnia Ojca niech będzie aromatyczny prezent dla Taty. Wybierz zestaw kaw smakowych w ozdobnym pudełku, którym będzie rozpoczynał każdy dzień w pracy. Torebka z mieszanką herbat sypanych dla Taty potowarzyszy Waszemu rodzinnemu wieczorowi, a także będzie świetnym sposobem na odprężenie po wymagającym dniu w firmie.

W naszej ofercie znajdziesz również prezent na Dzień Ojca dużego kalibru:

Dziś rola ojca diametralnie się zmienia. Coraz częściej bierze czynny udział w wychowaniu dzieci ramię w ramię z mamą. Czas więc Dzień Ojca wynieść do poziomu Dnia Matki – z niemałą ekscytacją zapowiadać nadejście 23. czerwca, zawczasu zaplanować wspólny dzień z Tatą i z radością wręczyć aromatyczny upominek z kawą i herbatą, który uprzyjemni każdy Jego dzień. Wejdź na Cup&You i wybierz prezent na Dzień Ojca.

napisała Monika