5 języków miłości - którym z nich posługujesz się Ty?

Możliwe, że obiło Ci się już kiedyś o uszy pytanie o Twój język miłości. Jeśli nie byłaś pewna swojej odpowiedzi bądź kompletnie nie orientowałaś się w temacie, za chwilę dowiesz się czym są, jak je rozróżniać i jakim językiem miłości posługujesz się Ty i Twoja druga połówka. Ba! Okazuje się nawet, że można wyrazić każdy z nich jedną Randką z kawą (klik)! Ciekawa? Przeczytaj artykuł do końca!   

Gary Chapman i jego teoria na temat miłości 

Pewien amerykański psychoterapeuta, zajmujący się głównie pomocą małżeństwom w kryzysie, znalazł sposób na skuteczne ratowanie zaniedbanych relacji. Opisał teorię 5 języków miłości, które mówią o tym, w jaki sposób sami okazujemy uczucia i w jaki sposób chcielibyśmy, by nasza ukochana osoba okazywała je nam. Mimo że jest to tylko koncepcja, zyskała ona niemałą popularność na całym świecie. Znalazło się również parę mądrych głów, które w naukowy sposób stwierdziły jej skuteczność. Jak się okazało, większość kryzysów w związkach wynikała z nieprawidłowej komunikacji i braku świadomości, że każdy z nas miłość może okazywać na swój własny sposób. 

5 języków miłości - sprawdź, którym posługujesz się Ty i Twoja druga połówka 

Słowa

Osoby posługujące się tym językiem czują się najbardziej kochane w momencie, gdy usłyszą z ust bliskiej osoby komplement. Potrzebują nieustannego zapewnienia, że są ważne, doceniane i wyjątkowe, a z pozoru proste “Kocham Cię” działają u nich cuda. Karteczka na blacie, czuły sms w ciągu dnia, docenienie dobrze wykonanego zadania - to właśnie sprawia, że mocniej zabije im serce. 

Czuły dotyk

Może Twój ukochany czasem w żartach mówi o Tobie “przylepa” albo “pieścioch”? A to po prostu sposób, w jaki Ty okazujesz uczucia. Właśnie przez takie gesty jak przytulanie, trzymanie za rękę, głaskanie po włosach czy buziaki. Tak też chciałabyś, by druga połówka okazywała przywiązanie w stosunku do Ciebie. Czujesz się wtedy kochana i zaopiekowana i podświadomie myślisz, że tak samo jest to ważne dla drugiej osoby.  

Ciekawostka! Istnieje nawet coś takiego jak “cute agression”, czyli czuła agresja. Pojawia się ona w momencie, gdy zobaczymy coś tak uroczego, że nie możemy poradzić sobie z nadmiarem emocji i najzwyczajniej w świecie mamy ochotę wyściskać i wycałować to coś lub kogoś ze wszystkich sił.  

Drobne prezenty 

Kolejny raz żalisz się przyjaciółce, że Twój ukochany sam nie wpadnie na to, by przynieść Ci chociaż jedną różę? Najprawdopodobniej to właśnie Twój język miłości - drobne podarunki. Może i pierwszą rzeczą jaka ciśnie się na myśl, to materializm, ale to nie o to chodzi. Liczy się sam gest i pamięć o ukochanej osobie. Nawet kwiaty zebrane podczas spaceru czy ulubiona przekąska kupiona podczas rutynowych zakupów sprawią, że nasza połówka będzie w siódmym niebie. Największą wartość będą tu miały własnoręcznie wykonane, personalizowane prezenty. 

Wspólny czas 

Chwile, w których jesteście skupieni tylko na sobie, są najcenniejszym doświadczeniem dla osób, które posługują się tym językiem miłości. Czują się ważne i kochane, gdy jesteś w stanie poświęcić im 100% swojej uwagi. Nawet gdyby miało to być spędzenie wieczoru pod kocem czy na planszówkach. Tu nie jest ważne co robicie, ale to, że robicie to razem i najzwyczajniej w świecie cieszycie się wspólnym czasem. 

Przysługi 

Twój ukochany bez słowa wynosi za Ciebie śmieci, odśnieża samochód czy przygotowuje kolację, gdy Ty wracasz po ciężkim dniu z pracy? To właśnie jego sposób na okazywanie Ci miłości. Drobne gesty, przysługi, których czasem na pierwszy rzut oka nie zauważamy, są jak wypowiedziane w Twoją stronę “Kocham Cię”. 

Warto więc przyjrzeć się bliżej naszym drugim połówkom i poświęcić trochę czasu na zaobserwowanie ich sposobów na okazywanie miłości zanim zarzucimy im brak czułości czy obojętność. By dbać o związek, należy nieustannie uczyć się siebie nawzajem. Z badań wynika, że każdy z nas ma przynajmniej dwa języki miłości, którymi się posługuje. Przed Wami więc walentynkowe zadanie! Usiądźcie przy filiżance dobrej kawy i wspólnie rozszyfrujcie sposób wyrażania uczuć przez każdego z Was.  

Poznaj 5 języków miłości według Cup&You! 

Zastanawialiśmy się, jak możemy pomóc Ci w okazaniu miłości w każdym z wyżej wymienionych języków. Nasza burza mózgów pokazała, że można zrobić to w bardzo aromatyczny sposób! A teraz się skup i uważnie przeczytaj poniższy akapit. 

Wejdź na www.cupandyou.pl i wybierz walentynkowy prezent w postaci zestawu ulubionych smaków kaw (klik) lub herbat (klik) Twojej ukochanej osoby. Do podarunku dołącz bilecik z kilkoma czułymi słowami z okazji święta zakochanych. Zorganizuj romantyczny wieczór przy świecach i zaserwuj kubek aromatycznego naparu. Nie zapomnij o słodkiej części Twojego prezentu na Walentynki. Czekolada to jeden z najlepszych afrodyzjaków, więc jeśli Waszym wspólnym językiem miłości jest czuły dotyk, ona będzie dobrym sprzymierzeńcem.  

Czy jesteś w stanie odszukać wszystkie 5 sposobów na wyrażanie uczuć z powyższego przepisu na idealny walentynkowy wieczór? Jeśli tak, to Twoim “BINGO!” w poszukiwaniu prezentu dla Niego, będzie na przykład nasza Randka z kawą (klik). Zestaw 20 kaw, dwa kubki oraz czekoladowe lizaki stworzone zostały po to, by zadbać o Wasz wspólny czas na każdy możliwy sposób.

Ten i wiele innych pomysłów na prezent na święto zakochanych, znajdziesz w naszej walentynkowej zakładce (klik). Do Twojej dyspozycji jest szeroki wybór zestawów, akcesoriów, a także gotowych boxów, dzięki którym wyrazisz gorące KOCHAM CIĘ w walentynkowy dzień i nie tylko! 

napisała Monika