Prezent na Walentynki – herbaciane DIY dla Niej i dla Niego

Nudzą Cię już oklepane prezenty walentynkowe? Kolejny pluszak, czekoladki czy bokserki w serduszka jakoś Ci się nie widzą? Kwiaty po raz kolejny... a nie, wróć. Jako kobiety uważamy, że kwiaty to zawsze świetny pomysł na prezent niezależnie od okazji. Od pewnego czasu coraz większą popularność zyskują prezenty DIY (do-it-yourself), czyli własnoręcznie przygotowane podarunki dla bliskich nam osób. Walentynki to idealna okazja, by taki kreatywny prezent stworzyć dla naszej drugiej połówki. Jak wpleść do tego herbaciane i kawowe akcenty? Twoja ulubiona herbaciarnia online już śpieszy z garścią pomysłów! 

Dlaczego DIY? 

Własnoręcznie wykonany prezent na Walentynki nie tylko sprawi ogrom radości i poruszy osobę obdarowaną. My sami możemy mieć przy tworzeniu takich upominków masę przyjemności. Wisienką na torcie będzie niemałe zaskoczenie ukochanej lub ukochanego. Prezenty DIY mają to do siebie, że trochę trzeba się przy nich napracować, by nabrały takiego kształtu, jakiego oczekujemy, ale za to będzie to w 100% spersonalizowany prezent walentynkowy. Osoba obdarowana od razu zauważy, ile potu i serca włożyliśmy, by stworzyć coś specjalnie dla niej.  

Może zastanawiasz się, co też takiego można zrobić ręcznie na prezent walentynkowy. Zrobiliśmy mały research i jak się okazuje - całą masę uroczych upominków, które opływać będą w miłosne akcenty. Trochę je udoskonaliliśmy i dodaliśmy oczywiście coś od siebie, bo wierzymy, że w każdym z nas drzemie romantyczny herbaciarz lub kawosz. 

Pakiet listów miłosnych z niespodziankami 

Wyznaj swoje uczucia za pomocą herbacianych i kawowych saszetek! Nasze mieszanki pozwolą wyrazić więcej niż 1000 słów. Przygotuj kilka małych kopert i bilecików, które następnie włożysz do środka (w dowolnym formacie – mniejsze będą bardziej uroczo wyglądać). Na każdym z bilecików umieść parę słów od siebie i dodaj saszetkę z pasującą nazwą herbaty lub kawy.  

Zainspiruj się naszymi przykładami i umieść na bileciku następującą treść: 

 “Jesteś moją Madam butterfly” - do środka włóż saszetkę z herbatą Madam butterfly (klik

“Oddaję Ci moje Czerwone serduszko na zawsze” + saszetka z czarną herbatą Czerwone serduszko (klik

“Życie z Tobą jest jak Spacer w chmurach” + saszetka z białą herbatą Spacer w chmurach (klik

“Twoja obecność daje mi Radość, Spokój i Szczęście” + saszetki z herbatami Radość (klik), Spokój (klik) i Szczęście (klik

Tutaj fantazja może Cię ponieść. A jeśli masz w sobie duszę poety, to tym lepiej! 

 

Jeśli z Twoją ukochaną osobą dzieli Cię większy dystans, a w ciągu roku fizycznie widzicie się kilka razy, świetną odmianą powyższego pomysłu będzie stworzenie pakietu listów “Otwórz, gdy...”. Związki na odległość bywają trudne i każdy z Was może mieć gorsze chwile. Napisz więc w każdym z listów parę ciepłych słów, które powiedziałabyś ukochanemu, gdybyś była obok.  

Przykład: 

Tęsknota często dopada wieczorami – napisz krótki list, a kopertę opisz jako “Otwórz, gdy będziesz tęsknić”, do środka wrzuć mieszankę ziołową Na dobry sen (klik

Przed ukochanym ważny dzień w pracy lub w szkole? Stwórz kopertę “Otwórz, gdy staniesz przed wyzwaniem” i dodaj saszetkę Na dobry początek dnia (klik) lub Szczęście

Słowo pisane ma wielką moc. W dobie ekspresowej komunikacji, odręcznie pisane listy jeszcze bardziej zyskają na znaczeniu. Może czasami nam się wydawać, że dla chłopaka taki pomysł na prezent walentynkowy nie będzie trafiony, ale wierzcie nam, że w każdym męskim sercu drzemie romantyczna i wrażliwa dusza i tak samo jak my, potrzebuje ona czasami słowa otuchy i wsparcia. 

Box pełen wspaniałości 

To właśnie my powinniśmy najlepiej znać naszą drugą połówkę. Jej hobby, zainteresowania, ulubione przekąski itd. Stwórz dla ukochanej osoby box pełen wspaniałości. Umieść w nim wszystko to, co poprawia jej nastrój, sprawia przyjemność i pomaga przetrwać trudniejsze chwile. Może to być ulubiona przekąska, napój, ciepłe skarpetki, może termofor (przydatna rzecz zwłaszcza dla Pań) i jakiś kosmetyk. Dla miłośnika dobrej herbaty i kawy warto dodać jeden z walentynkowych zestawów prezentowych (klik) i uroczy gadżet w postaci zaparzacza z serduszkiem (klik) czy praktycznego kubka w pandy (klik). Taki własnoręcznie zrobiony zestaw na Walentynki będzie z pewnością w 100% wykorzystany przez ukochaną osobę, a dodatkowo zaplusujesz za wzorową znajomość swojej drugiej połówki.  

Walentynkowa wygrana w zdrapce 

Czy wiesz, że można łatwym sposobem stworzyć w domu walentynkową zdrapkę z prawdziwego zdarzenia? Potrzebna Ci będzie tylko kartka, farbka i biała kredka świecowa. Przygotuj i dowolnie ozdób kartkę z bloku technicznego. Narysuj na niej pola w kształcie serc i wypisz w środku po jednej nagrodzie. Zamaluj wnętrza serc kredką świecową, a następnie farbą (możliwe, że konieczne będzie kilka warstw). Pozostaw do wyschnięcia i gotowe. Radość jak w totolotku!  

Poniżej znajdziesz parę pomysłów na nagrody w walentynkowej zdrapce:

  • Śniadanie do łóżka z ekstra dużą kawą! 
  • Randka przy kawie w dowolnie wybranej kawiarni! 
  • Ekskluzywna kolacja w piżamach! 
  • Półroczny sponsoring ulubionej kawy i herbaty z Cup&You 

To tylko niektóre z niezliczonych pomysłów na kreatywny i własnoręcznie zrobiony prezent na Walentynki. Będzie miał tym większą wartość, im więcej zaangażowania włożymy w jego przygotowanie. Jeśli Twoja ukochana osoba nie wyobraża sobie dnia bez kawy i herbaty, u nas znajdziesz wszystkie potrzebne elementy tegorocznego prezentu DIY na Walentynki. To jak? Może w tym roku i Ty spróbujesz swoich sił i przelejesz swoje uczucia na papier i pięknie opakujesz w nasze herbaciane i kawowe saszetki? Daj znać w komentarzy, który z pomysłów najbardziej Ci się spodobał! 

Pst! Jeśli nie wiesz, jak skombinować potrzebne Ci saszetki, skorzystaj z naszego zestawu Twój zestaw kaw (klik) lub Twój zestaw herbat (klik). W ten sposób dobierzesz tylko te saszetki, które potrzebne Ci będą do walentynkowego upominku. 

napisała Monika