Herbaciane postanowienie noworoczne dla Ciebie

Wkroczyliśmy w gorący czas wyznaczania sobie postanowień noworocznych. Wszystko po to, by stać się „lepszą wersją siebie” i w końcu „wspiąć się na wyżyny swoich możliwości”. Postanowienia te najczęściej kojarzą nam się z dietą, aktywnością fizyczną czy rozpoczęciem nauki wybranego języka obcego. Co niektórym przeszły pewnie ciarki po plecach. Nic dziwnego. Dobrego postanowienia noworocznego nie musisz wybierać spośród tych instagramowych TOP 5. Nie każdy czuje potrzebę wzmożonej aktywności fizycznej, podróżowania czy zmuszania się do nauki języka. Przekonaj się sam!

Postanowienia, które sprawią przyjemność

Przyjrzyj się swoim zainteresowaniom czy ulubionym zajęciom w ciągu dnia. Z pewnością znajdzie się tam coś, nad czym można popracować. Nasza propozycja, to pochylenie się nad codziennym rytuałem parzenia herbaty. Uważamy, że każdy prawdziwy herbaciarz chętnie poświęci więcej uwagi swojemu naparowi. Herbaciane liście mają bardzo wiele do zaoferowania, więc wielką szkodą byłoby podchodzenie do nich z lekceważeniem.

Od razu na wstępie chcielibyśmy nadmienić, że miano prawdziwego herbaciarza nie jest zarezerwowane tylko dla wprawionych w boju ekspertów, ale każdego, dla kogo filiżanka dobrego naparu jest nieodłącznym elementem dnia i sprawia ogromną przyjemność swoim aromatem i smakiem. Jesteśmy pewni, że i Ty z chęcią dołożysz wszelkich starań, by wynieść filiżankę swojej ulubionej herbaty na wyższy poziom.

Nad czym możesz popracować

Po pierwsze – dobrej jakości susz to absolutna podstawa. Nie uzyskasz dobrego naparu z byle jakich liści lub co gorsza z poprodukcyjnego pyłu. Właśnie to najczęściej znajduje się w ekspresowych torebkach z supermarketu. Prawdziwa herbata ma piękne, całe liście, które będą cudownie rozwijać się pod wpływem gorącej wody i uwalniać do naparu cenne dla zdrowia polifenole i witaminy.

Po drugie – zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Tu absolutnym musem będzie dobrej jakości zaparzacz. Uniwersalną opcją będzie nasze sitko z uszkami (klik). Uniwersalny, bo bez problemu zaparzysz w nim czarną herbatę, pu-erh czy rooibos, a także susze, które potrzebują dużo więcej miejsca, by prawidłowo rozwinąć swoje liści, jak na przykład biała herbata czy zielona. Kolejnym  bardzo przydatnym gadżetem będzie termometr do herbaty lub czajnik, który wskazuje temperaturę wody. Jest to bardzo ważny czynnik, który ma ogromny wpływ na smak i jakość przygotowanego naparu. Każdy rodzaj herbaty ma konkretny zakres temperatur wody, jaką powinien być zaparzany. Tym sposobem, liście uwalniają odpowiednie składniki, w odpowiedniej ilości i napar smakuje tak, jak powinien. Czas parzenia to kolejny ważny czynnik, więc jeśli należysz do tych, którzy wiecznie zapominają, że parzy im się herbata, zaopatrz się w minutnik. Gorzko-cierpki napar zniechęcić może najwytrwalszego herbaciarza.

Po trzecie – dobrze wiedzieć więcej! I mowa tu właśnie o podstawach parzenia herbaty. Warto znać zakres temperatur wody oraz czas parzenia poszczególnych rodzajów herbat, by uzyskać najlepszy napar. Tu pomocne będą nasze ściągawki. Znajdziesz je na każdym pojemniku i na każdej saszetce. Poinformują Cię o tym, jaką temperaturę powinna mieć woda, ile czasu należy parzyć, jakiej ilości suszu powinieneś użyć, a także ile razy możesz parzyć jedną taką porcję herbaty. Jeśli będziesz potrzebować pomocy, zawsze możesz się z nami skontaktować.

Uczyń z parzenia prawdziwy rytuał

Pyszny napar i prozdrowotne właściwości to jeszcze nie wszystko z zalet herbacianego suszu. Możesz wyciągnąć coś dobrego już z samego procesu przygotowywania herbaty. Rytuał ten znalazł bowiem swoje zastosowanie w coraz popularniejszym praktykowaniu mindfulness, czyli uważności. Pełne skupienie się na poszczególnych etapach przygotowania naparu pomaga wyciszyć się, skupić na teraźniejszości, zredukować stres i stłumić negatywne emocje.

Jeśli w tym roku chcesz trochę zwolnić, skupić na sobie i zadbać o swoje samopoczucie, warto włączyć do tego herbaciany rytuał parzenia. Dodaj doskonalenie parzenia herbaty do tegorocznej listy postanowień bądź sprawdź, w którym punkcie Twojej listy taki rytuał miałby zastosowanie. Możesz liczyć na naszą pomoc w tej kwestii. Znajdziesz u nas szeroką ofertę akcesoriów do przygotowania porcji dobrego naparu (kilk), a także ogromny wybór herbacianych mieszanek najwyższej jakości. Zaopatrzymy Cię najlepiej, jak się da do tegorocznej pracy nad swoimi herbacianymi umiejętnościami.

napisała Monika