Z myślą o mamie – prezent idealny!

Rola matki w rodzinie jest nieoceniona. Jej obecność ma istotne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka, buduje jego pewność siebie i poczucie własnej wartości. Smutną prawdą często jest to, że zaczynamy doceniać jej obecność, wysiłek i poświęcenie dopiero w momencie, gdy sami stajemy się rodzicami lub gdy jej zabraknie. Jak możemy okazać mamie wdzięczność i docenić to, że jest i że nas kocha? W ciągu roku wiele jest ku temu okazji oraz świąt dedykowanych naszym mamom. Wykorzystaj każdą okazję i stwarzaj nowe! Drobne upominki bez okazji często mają jeszcze większą moc!

Rola matki w społeczeństwie

Z punktu widzenia społeczeństwa, matka jest wychowawczynią, gospodynią domową, opiekunką, główną osobą wzniecającą ciepło ogniska domowego, a także zaspokajającą potrzeby innych domowników. Świetnie wpisuje się w to pewien żart:

Jakie pytania zadaje się mamie: Co dziś na obiad? Gdzie są moje skarpetki? Czy moja koszula jest już wyprana? Czy pomożesz mi z lekcjami? Mamy coś słodkiego? Itd.

Jakie pytania zadaje się tacie: Gdzie jest mama?

Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka. Nie da się jednak zaprzeczyć, że matka w rodzinie jest niezastąpiona. Czasy, gdy jedynym zadaniem matki była opieka nad dziećmi i prowadzenie gospodarstwa domowego już minęły. Dziś obok tego bardzo często młode mamy szybko wracają do pracy i muszą godzić obowiązki zawodowe z obowiązkami związanymi z byciem rodzicem.

Doceniajmy mamy za to, że je mamy!

A teraz przyznaj się sam przed sobą. Czy jeśli już dostrzegłeś jakiś wysiłek swojej mamy w ciągu dnia i poczułeś za to wdzięczność, to czy powiedziałeś jej o tym? Samo uczucie wdzięczności to tylko połowa sukcesu. Trzeba je jeszcze uzewnętrznić poprzez dobre słowo i miły gest. Okazywanie wdzięczności i docenianie to ogromny pokład pozytywnej energii, którą możemy przekazać drugiej osobie. Dajemy jej tym samym odczuć, że jej wysiłki i starania są dostrzegane, a sama jej obecność jest dla nas ważna. Czy jest coś cenniejszego, co moglibyśmy podarować mamie?

Nie ma na świecie takiej mamy, która u progu dorosłości wystawi nam rachunek za wszystkie lata opieki, nieprzespanych nocy, sprzątania, gotowania i zamartwiania się. Takie już są. A czy jest jakiś prezent dla mamy, który byłby w stanie dorównać wartością temu wszystkiemu, co od niej otrzymaliśmy? Nie ma. Gdyby był, już dawno byśmy o tym wiedzieli. Pozostaje nam wdzięczność i docenianie jej nieustannie w każdy możliwy sposób. Poniżej znajdziesz małą ściągawkę z okazjami i pomysłami na prezent dla mamy.

Prezent dla świeżo upieczonej mamy

Czas bezpośrednio po narodzinach dziecka jest wyjątkowy, a za razem bardzo wymagający dla młodej mamy. Potrzebuje wtedy dużo wsparcia, zrozumienia od bliskich, a także czasu dla siebie. Co podarować świeżo upieczonej mamie? Odrobinę prywatności i wytchnienia, a także kubek dobrego naparu, który pomoże jej się odprężyć i wyciszyć. Wybór mieszanek odpowiednich dla młodej mamy powinien być skomponowany ze szczególną pieczołowitością. Pakiet bez teiny to zestaw w sam raz dla niej. 14 saszetek z mieszankami rooibos, owocowymi oraz ziołowymi, którymi bez obaw cieszyć się może każda świeżo upieczona mama, a także dopiero oczekująca narodzin!

Czy mamy zawsze piją zimną kawę?

Takie przekonanie utarło się w naszej świadomości i nadal jest powielane. To wizja wiecznie niewyspanej mamy, która nie ma praktycznie nawet chwili wytchnienia od wiecznie podążających za nią mini cieni, które nieustannie domagają się jej uwagi. Prawda jest taka, że istnieje spore grono mam, które radzą sobie z tym po mistrzowsku. Ważne jest tu wsparcie męża, a także najbliższej rodziny. To znaczy, że się da! Drogi mężu, w imieniu Waszych mini cieni, możesz podarować mamie zestaw kaw smakowych w ozdobnej torebce z zapewnieniem, że każdą z 10 saszetek wypije w chwili ciszy i spokoju.

Prezent dla mamy na urodziny

Urodziny czy imieniny to dzień szczególny dla każdego. Również dla Twojej mamy! Bukiet kwiatów to absolutny mus! Do urodzinowego zestawu idealnie wpasuje się kwieciste pudełko pełne herbacianych smaków. 20 mieszanek różnego rodzaju i smaku sprawi, że każdy dzień będzie dla niej wyjątkowy, a przy każdej porcji aromatycznego naparu wróci do Ciebie myślą. Zaskocz i wybierz oryginalny prezent dla mamy na urodziny. Herbata sypana dobrej jakości to upominek nie byle jaki. Każdy amator czaju zna jej wartość. Podaruj mamie chwilę dla siebie, której bardzo często jej brakuje, a w zestawie porcję zdrowia, jaką kryją w sobie herbaciane liście.

Podziękowanie dla mamy w dniu ślubu

Podziękowanie dla rodziców w najważniejszym dla Nowożeńców dniu to jeden ze stałych już elementów uroczystości zaślubin. Właśnie wtedy możesz podziękować m.in. mamie za cały trud jaki włożyła w Twoje wychowanie. Za dobry przykład i wsparcie jakie okazała Ci do tego momentu. Podziękowanie dla rodziców przybiera dziś wiele form. Nasza propozycja to aromatyczny box prezentowy dla mamy pełen herbacianych i kawowych smaków w zestawie z eleganckimi akcesoriami. Całość prezentuje się wyjątkowo elegancko i świetnie wpisze się w doniosłość okazji.

Oryginalny prezent na Dzień Matki

Przed nami Dzień Matki. Okazja wyjątkowa, bo to właśnie w tym dniu najbardziej wyrazić możesz swoją miłość do mamy. Przygotuj się do niego bardzo dobrze. Zaplanuj nie tylko co wręczysz jako upominek, ale także cały dzień. Poświęć mamie 100% swojej uwagi i spraw, by poczuła się jak w niebie. Wspólny czas to najcenniejsze, co możemy dać i tę kwestię zostawiamy w Twoich rękach. Co do prezentu, możemy okazać się niezłą pomocą. Do Twojej dyspozycji czeka cała kolekcja zestawów z kawą i herbatą. Od pojedynczych zestawów, po bogate boxy prezentowe z przeróżnymi dodatkami. Wszystko skomponowane ze smakiem  – w dosłownym i przenośnym tego słowa znaczeniu. Słodkich dodatków w prezencie dla mamy nie zabraknie.

Każda mama wkłada w wychowanie dzieci i prowadzenie gospodarstwa domowego wiele trudu. Robi co może, często się poświęca i oddałaby dla swoich pociech wszystko. Nie przeocz żadnej z okazji ku temu, by sprawić jej radość i wyrazić swoją wdzięczność. Za tydzień będziemy świętować Dzień Matki, przygotuj się więc tak dobrze jak tylko się da! Na prezentach się znamy, więc pomożemy. Wejdź na www.cupandyou.pl i wybierz idealny prezent na Dzień Matki.

napisała Monika