kalendarz adwentowy z herbatą sypaną

Wrzesień to miesiąc, w którym nasze myśli coraz chętniej uciekają w stronę miłych skojarzeń z nadchodzącą jesienią. Ciepły koc, długie wieczory z książką i kubkiem ulubionej herbaty, a zaraz po nich uwielbiany przez wszystkich Adwent i radosne odliczanie do świąt Bożego Narodzenia. Co roku rynek wręcz wybucha niezliczoną ilością kalendarzy adwentowych z zawartością tak zróżnicowaną, że praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Kiedyś kalendarz adwentowy to była nie lada gratka dla każdego malucha. Dziś swoje własne egzemplarze wybierają też dorośli. Dlaczego warto wybrać kalendarz adwentowy z herbatą? Jak kubek aromatycznego naparu sprawi, że Twoje adwentowe odliczanie będzie jeszcze przyjemniejsze? Koniecznie przeczytaj artykuł do końca i dowiedz się więcej!

Kto wymyślił kalendarz adwentowy?

Pierwszy kalendarz adwentowy został oficjalnie stworzony w 1904r przez Gerharda Langa w Niemczech, ale już wcześniej stosowano różne metody odliczania do świąt Bożego Narodzenia. Wkładano do żłóbka pojedyncze źdźbła siana, by stworzyć wygodne posłanie Dzieciątku lub skreślano kreski na drzwiach. Kalendarz adwentowy stworzony przez Pana Langa posiadał już 24 okienka z ukrytymi w nich upominkami. W Polsce tradycja ta stała się popularna dopiero w latach 90.

Jaka jest rola kalendarza adwentowego?

Kalendarze adwentowe zostały stworzone po to, by czas oczekiwania na Boże Narodzenie uczynić jeszcze bardziej radosnym. Każde z 24 okienek kalendarza oznacza 24 dni odliczania od początku grudnia do Wigilii. Tym sposobem, każdy dzień oczekiwania staje się bardziej uroczysty i magiczny. W Cup&You wiemy, jak jeszcze bardziej rozgrzać tę wyjątkową aurę. Czytaj dalej!

Dlaczego warto zaopatrzyć się w kalendarz adwentowy z herbatą?

Adwent jest okresem wyjątkowo nastrojowym i nostalgicznym. Mamy przepis na to, by podkręcić tę atmosferę jeszcze bardziej! Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki kalendarz adwentowy kupić, by odliczanie do świąt sprawiało jeszcze więcej radości, śmiało odpowiadamy – kalendarz adwentowy z herbatą Cup&You! Dlaczego?

1.       Kalendarz adwentowy z herbatą jest dużo lepszym wyborem niż standardowy kalendarz ze słodyczami. Adwent jest dla wielu z nas czasem postanowień, a wśród nich często pojawia się kwestia zadbania o dietę czy konkretnie ograniczenia słodyczy. Zawarte w naszym kalendarzu herbaty liściaste nie są w żaden sposób dosładzane. Każda z mieszanek ma swój niepowtarzalny smak, a jedyny cukier jaki się w nich pojawia to ten naturalny z owocowego suszu. A więc bez obaw, nasze herbaty nie zawierają kalorii.

2.       Kalendarze adwentowe z 24 okienkami są zaprojektowane tak, by oprócz radości odliczania, dawały również odrobinę przyjemności Twojemu oku. Ozdobne okładki każdego z nich świetnie zaakcentują adwentowy czas w każdym pomieszczeniu Twojego mieszkania. Na odwrocie dużych kalendarzy znajduje się specjalny element, który ułatwi Ci powieszenie go na ścianie. Adwent to czas intensywnego przystrajania naszych domów i budowania tej długo wyczekiwanej, świątecznej atmosfery. Jesteśmy pewni, że nasz kalendarz adwentowy wkomponuje się w niejedną świąteczną aranżację.

3.       Świąteczna atmosfera kojarzy się również z przyjemnym aromatem przypraw i owocowego suszu unoszącym się w domu. Parząc każdą z ukrytych za okienkami herbat wyniesiesz ciepłą atmosferę świąt w mieszkaniu na wyższy poziom! Twoi goście już u samego progu poczują różnicę!

4.       Z herbacianym kalendarzem adwentowym zbudujesz swój własny adwentowy rytuał. Zima za oknem, długie wieczory i większa ochota na kubek rozgrzewającego naparu sprawia, że dobrze będzie mieć swój kalendarz adwentowy z herbatą zawsze pod ręką. Zbuduj swój własny adwentowy rytuał i trzymaj się go aż do Bożego Narodzenia. Ciesz się kubkiem herbaty w ciszy o poranku bądź w przerwie od pracy w ciągu dnia. Swoje okienko możesz również otworzyć po powrocie do domu, w ramach odprężenia po ciężkim dniu lub wieczorem, gdy wszystkie obowiązki będziesz mieć już za sobą, a jedyne co zostanie, to chwila dla Ciebie. Brzmi wspaniale, prawda?

5.       Wielu z nas tworzy konkretne postanowienia u progu Adwentu. Oprócz wspomnianej już wcześniej rezygnacji ze słodyczy, jest wiele innych postanowień, w których porcja aromatycznej herbaty może pomóc. Chociażby codzienne prowadzenie popularnego ostatnio dziennika wdzięczności. Warto stworzyć z tego cały rytuał! Przykładowo: każdego wieczoru zaparzysz kubek herbaty, usiądziesz w ciszy i wypiszesz 3 rzeczy, za które jesteś dziś wdzięczna. Bądź kreatywna i znajdź miejsce na kubek herbaty w każdym Twoim postanowieniu!

6.       Jeśli tak czy siak myślałaś już od dłuższego czasu o kalendarzu adwentowym z herbatą, to niech to będzie ta wysokogatunkowa herbata liściasta, a nie torebki ekspresowe. Każda z 24 saszetek naszego kalendarza adwentowego zawiera mieszanki na bazie herbat sypanych różnego rodzaju z dodatkiem ziół, suszu kwiatowego i owocowego. Dodatkowo każda etykieta zawiera wszystkie potrzebne informacje potrzebne do zaparzenia idealnej porcji herbaty – ilość suszu, czas parzenia, temperatura wody i ilość parzeń, jakie możesz wykonać z jednej porcji suszu. Postaw na zdrowie i smak wybierając kalendarz adwentowy z herbatą od Cup&You. 

 

Do końca września możesz zamówić wybrany kalendarz adwentowy z kolekcji HOLIDAY WONDERLAND w przedsezonowej, niższej cenie! W październiku pojawi się również kolekcja CHRISTMAS LAND. Oprócz pełnowymiarowych kalendarzy adwentowych z 24 okienkami, które powiesisz na ścianie, w sklepie dostępne są również kalendarze adwentowe w wersji MINI! Brak miejsca w mieszkaniu już nie będzie problemu, a mini kalendarze zmieszczą się w niejednej torbie do pracy. Wybierz jeden z wariantów i ciesz się rozgrzewająco przyjemnym Adwentem z Cup&You!

napisała Monika