Czego nie dawać w prezencie na Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela to święto wszystkich pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych. To świetna okazja, by okazać naszą wdzięczność za trud włożony w edukację młodych pokoleń. Tę wdzięczność należy okazać w symboliczny sposób, jako że każdy nauczyciel pełni funkcję publiczną. Kosztowny prezent byłby tu bardzo nie na miejscu, a nawet mógłby narobić pedagogowi kłopotów. Dowiedz się jakich upominków na Dzień Nauczyciela nie powinno się dawać i jakich prezentów nasi wychowawcy nie lubią otrzymywać.

Czego nie dawać na Dzień Nauczyciela?

Bukiet kwiatów i bombonierka to jeden z najbardziej typowych (i wskazanych) pomysłów na prezent dla Nauczyciela. Z pewnością nie wprawi nikogo w zakłopotanie, a jego wartość nie przekroczy niepisanego progu przyzwoitości. W końcu chodzi również o to, by każdy z uczniów był w stanie dołączyć się do zbiórki na symboliczny prezent na Dzień Nauczyciela.

Karniści jak i sami nauczyciele zgodnie sygnalizują, że niewskazane są upominki w formie bonu do SPA, drogiej biżuterii, perfum czy nawet sprzętu AGD. A takie pomysły padały na niektórych Radach Rodziców. Wspomniane upominki znacznie wykraczają poza ramy „symbolicznego prezentu” i mogą zostać uznane prawnie jako „korzyść majątkowa”, której nauczyciele, jako pełniący funkcję publiczną, nie mogą przyjmować. Chcemy przecież sprawić nauczycielowi radość, a nie przysporzyć problemów, prawda? Na jaki prezent więc postawić z okazji Dnia Edukacji Narodowej? Czytaj dalej!

Z jakiego prezentu ucieszy się każdy Nauczyciel?

Z pewnością każdy członek grona pedagogicznego ucieszy się z bukietu kwiatów i czegoś słodkiego. Oprócz tego warto postawić na książkę, kalendarz dla nauczyciela lub eleganckie pióro w rozsądnej cenie. Dużą popularnością cieszą się również personalizowane upominki, które będą miłą pamiątką pracy z daną grupą uczniów.  

Kolejną propozycją na Dzień Nauczyciela może być prezent ręcznie robiony przez uczniów. Sprawdzi się to zwłaszcza w młodszych klasach, które prace plastyczne mają w małym paluszku (i to dosłownie!). Ręcznie wykonana laurka lub wyklejanka z podobizną Pani Wychowawczyni rozczuli każde serce!

W kwestii eleganckich i jednocześnie praktycznych pomysłów na prezent na Dzień Nauczyciela możemy zaproponować gustowny zestaw herbat sypanych najwyższej jakości. 10 saszetek różnego rodzaju i smaku z pewnością umili niejedną lekcję nawet o najwcześniejszej porze dnia. Z kolei każda porcja kawy smakowej doda energii w nawet najbardziej wymagający dzień. Wybierz jeden z zestawów prezentowych na Dzień Nauczyciela i śmiało podaruj swojemu belfrowi. Upominek w takiej formie sprawdzi się również, gdy chcemy podziękować za pomoc w nauce do matury, dostaniu się na wymarzone studia czy nawet jako podziękowanie za współpracę w pisaniu pracy licencjackiej czy magisterskiej!  

Podsumowując. Nadchodzący Dzień Nauczyciela to świetna okazja, by podziękować naszym pedagogom za masę cierpliwości, wkład i zaangażowanie w naszą edukację. Z tej okazji najbardziej wskazane będą symboliczne podarunki, które nie wprawią w zakłopotanie nauczycieli, a dla rodziców i uczniów nie będą sporym wydatkiem. Bukiet kwiatów czy bombonierką są jak najbardziej dobrym pomysłem na tę okazję, jednak w tym roku możesz postawić na coś bardziej oryginalnego i ze smakiem. Zestawy kaw i herbat z kolekcji THANK YOU czekają na Ciebie na Cup&You!

napisała Monika